Hírek
2016. Szeptember 28. 14:16, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Zsarolással vádol egy 16 éves gyöngyösi iskolást az ügyészség

Folytatólagosan, súlyos fenyegetéssel elkövetett zsarolás bűntettével vádol egy 16 éves gyöngyösi fiút az Egri Járási és Nyomozó Ügyészség - tájékoztatta a Heves megyei főügyész szerdán az MTI-t.
Szalóki Zoltán közleményében felidézte: a 16 éves vádlott és a nála fiatalabb barátja február utolsó napján, a délelőtti tanítás egyik szünetben az egyik gyöngyösi általános iskola lépcsőjén megállította a gyermekkorú sértettet, akit a közeli mosdóba vittek, és ott - miközben lökdösték és rugdosták - közölték vele, hogy másnapra hozzon nekik ötezer forintot, különben meg fogják verni.
A fiú több részletben átadta nekik a spórolt pénzét, ám mivel a fenyegetések nem szűntek meg, a sértett - félelmében - otthon a szülei pénzét vette el azért, hogy azt adja oda a zsarolóinak.
Előfordult, hogy a két elkövető az egyik szünetben az iskolai italautomatánál bántalmazta a sértettet, akinek a fejét nekiszorították a gépnek, miközben a kezét hátracsavarták, és azzal fenyegették, hogy ha nem viszi a pénzt, akkor "meghal". A nyilvánosan elkövetett bántalmazásnak egy tanár közbelépése vetett véget.
Néhány nap múlva a fiú a szüleinek is beszámolt a megpróbáltatásairól, bevallotta nekik, hogy a fenyegetések hatására több ezer forinttal meglopta őket. A szülők ezután fordultak a rendőrséghez.
Az Egri Járási és Nyomozó Ügyészség a fiatalkorú elkövetőt folytatólagosan, súlyos fenyegetéssel elkövetett zsarolás bűntettével vádolja, és indítványozta, hogy a bíróság próbaidőre felfüggesztett, fiatalkorúak börtönében letöltendő szabadságvesztésre ítélje. A próbaidő tartamára pedig rendelje el a pártfogói felügyeletét, valamint 35 ezer forint erejéig alkalmazzon vele szemben vagyonelkobzást is. A zsaroló fiatal gyermekkorú társa esetében gyámhatósági intézkedéseket kezdeményezett az ügyészség.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 21. 07:24, kedd | Belföld
Mávinform: ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a vonatok a Keleti pályaudvaron
Elhárították a hibát, ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a Keleti pályaudvarra érkező és az onnan induló vonatok - közölte a Mávinform a honlapján hétfőn kora este.
2025. Október 21. 07:23, kedd | Belföld
Orbán Viktor Szerbia elnökével tárgyalt
Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn hivatalában fogadta Aleksandar Vučićot, a Szerb Köztársaság elnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
2025. Október 21. 07:22, kedd | Belföld
Hozzájárulhat a veszélyhelyzet meghosszabbításához a parlament
Hozzájárulhat a veszélyhelyzet jövő májusig történő meghosszabbításához kedden az Országgyűlés, amely elfogadhatja a politikai erőszak terjedése elleni fellépésről szóló országgyűlési határozati javaslatot is.
2025. Október 21. 07:22, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: a nagy biztonsági kihívások megoldásában nem osztottak lapot az EU-nak
A világ előtt álló jelenlegi nagy biztonsági kihívások megoldásában nem osztottak lapot az Európai Uniónak, így jár az, aki háborúpárti álláspontot képvisel, aki szítja a feszültséget