Hírek
2017. Június 19. 18:26, hétfő |
Külföld
Forrás: Venczel Katalin, az MTI tudósítója jelenti:
Újabb iszlamista merénylet - Egy fegyveres szándékosan rohant egy rendőrségi furgonba Párizsban

Szándékosan rendőrségi furgonba rohant egy autó Párizsban, a Champs-Elysée sugárúton hétfő délután, nem sérült meg senki - közölte a helyi prefektúra.
Hivatalos források szerint a jármű a délután 3 óra 40 perckor történt ütközés után kigyulladt. A környéket a rendőrség lezárta, a metró nem áll meg a Champs-Élysées-Clemenceau megállónál.
A BFM hírtelevízió helyszíni tudósítása szerint a Renault Mégane gépkocsi vezetőjénél, aki egyedül volt a járműben, fegyver volt, a rendőrök kihúzták a járműből és a helyszínen ártalmatlanították, a lángokat a tűzoltók eloltották. A hírtelevízió úgy tudja, hogy a gépkocsit tűzszerészek átvizsgálták, s legalább egy gázpalackot, több fegyvert és töltényeket találtak benne.
Pierre-Henry Brandet, a belügyminisztérium szóvivője a helyszínen tartott rövid sajttájékoztatóján elmondta: "a támadó feltehetően meghalt, mozdulatlanuk fekszik (a gépkocsi mellett), de miután a tűzszerészek még dolgoznak, a mentősök lassan tudják megközelíteni". A szóvivő megerősítette, hogy a támadón kívül senki nem sérült meg sem a járókelők, sem a rendőrök közül.
A férfi személyazonosságát egyelőre nem közölték, de a BFM hírtelevízió úgy tudja, hogy egy 33 éves, a rendőrségi nyilvántartásban iszlamista radikáliskén nyilvántartott férfiről van szó.
A rendőrség arra kérte a lakosságot a közösségi oldalakon, hogy kerüljék el a környéket, amely alig kétszáz méterre van a francia elnöki hivataltól. A francia hírtelevíziók közvetítésein látható, ahogy a hatósági emberek jelenleg is vizsgálják a helyszínen a fehér színű gépkocsit.
A francia hatóságok egy öngyilkos merénylő által végrehajtott terrortámadásként kezelik az ügyet, amelyben a párizsi ügyészség terrorelhárítási részlege indított vizsgálatot.
Április 20-án, három nappal az elnökválasztás első fordulója előtt ugyanitt, a párizsi Champs-Elysées sugárúton egy 37 éves rendőrt fejbe lőtt és két másikat, valamint egy német járókelőt megsebesített egy merénylő, akit a helyszínen lelőttek a rendőrök.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 04. 07:47, csütörtök | Külföld
Hszi Csin-ping: az emberiségnek a béke vagy a háború között kell választania
Az emberiség ismét választás előtt áll: béke vagy háború, párbeszéd vagy konfrontáció, együttműködés vagy a másik rovására zajló küzdelem
2025. Szeptember 04. 07:46, csütörtök | Külföld
Vlagyimir Putyin: ha Volodimir Zelenszkij kész találkozni, jöjjön el Moszkvába
Ha \"Ukrajna adminisztrációjának jelenlegi vezetője\" kész a kétoldalú találkozóra, akkor el kell utaznia Moszkvába
2025. Szeptember 04. 07:39, csütörtök | Külföld
Donald Trump: az amerikai katonák Lengyelországban maradnak
Lengyelországban maradnak az odavezényelt amerikai katonák, és ha a lengyelek úgy kívánják, Washington akár növelheti is a kontingens létszámát
2025. Szeptember 03. 07:24, szerda | Külföld
Putyin: Oroszország soha nem ellenezte Ukrajna EU-csatlakozását
Moszkva soha nem ellenezte Ukrajna esetleges európai uniós csatlakozását - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök kedden Pekingben.