Hírek
2019. Január 30. 07:35, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Újabb ellenőrzésbe kezd az adóhatóság
Az adóhatóság megyei (fővárosi) igazgatóságai január 31-től megkezdik a munkaerő-kölcsönzési tevékenységet folytató adózók ellenőrzését.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) honlapján kedden közzétett tájékoztató szerint elsősorban azon adózók számíthatnak ellenőrzésre, akik korábban megszűnt társasággal álltak kapcsolatban az általuk foglalkoztatott magánszemélyek tekintetében, továbbá, akik nem rendelkeznek a munkaerő-kölcsönbeadói tevékenység folytatásához szükséges engedéllyel, valamint, akik nem teljesítették a foglalkoztatással kapcsolatos bejelentési, bevallási, és befizetési kötelezettségeiket.
Az, aki az ellenőrzések megkezdéséig teljesíti jogszabályi kötelezettségeit, mentesül a jogkövetkezmények alól.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 18. 09:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: végre előrelépés történt Rákosrendezőn
2026. Július 18. 08:07, szombat | Belföld
Magyar Péter: eltöröl öt adónemet a kormány
Öt adónemet teljesen eltöröl a kormány - jelentette be a miniszterelnök Facebook-oldalán péntek délután.
2026. Július 17. 15:00, péntek | Belföld
Havasi Bertalan: nincs tervben, hogy Orbán Viktor találkozzon az amerikai elnökkel
Annak kapán közölte Havasi Bertalan ezt, hogy Németh Zsolt, a Fidesz frakcióvezető-helyettese ezzel ellentétesen nyilatkozott.
