Hírek
2022. Május 10. 07:00, kedd |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Újabb bírósági vezetőt vettek őrizetbe Montenegróban
Hatalommal visszaélés és bűnszövetségben részvétel gyanújával vette őrizetbe a montenegrói rendőrség Blazo Jovanicot, a podgoricai gazdasági bíróság elnökét
- jelentette a montenegrói közszolgálati televízió a honlapján hétfőn. A bíróság elnöke mellett további tíz embert vettek őrizetbe hasonló gyanúval. A letartóztatást a két hónappal ezelőtt kinevezett, szervezett bűnözéssel foglalkozó különleges ügyész rendelte el.
Filip Adzic belügyminiszter a közösségi médiában üdvözölte a rendőri akciót, amely szerinte azt bizonyítja, hogy az állam egyre erőteljesebben lép fel a szervezett bűnözés ellen.
Április közepén a hatóságok a legfelsőbb bíróság egykori elnökét, Vesna Medenicát vették őrizetbe, akit azzal gyanúsítanak, hogy falazott fia cigaretta- és kábítószercsempész ügyleteinek.
Az európai uniós tagságra törekvő Montenegrót gyakran bírálják azért, mert számos, szervezett bűnözéssel kapcsolatos ügyet felgöngyölítés nélkül hagyott az elmúlt harminc évben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 04. 12:00, csütörtök | Külföld
Iráni konfliktus - Az Irán elleni katonai műveletek kongresszusi jóváhagyásáról fogadott el határozatot a képviselőház
Donald Trump amerikai elnök háborús döntési hatáskörének korlátozásáról, az Irán elleni katonai műveletek kongresszusi jóváhagyásáról fogadott el határozatot az amerikai képviselőház szerdán.
2026. Június 04. 11:00, csütörtök | Külföld
Orosz külügyi szóvivő: Moszkva kész a pragmatikus kapcsolatépítésre Magyarországgal
Oroszország készen áll arra, hogy pragmatikus kapcsolatokat építsen ki Magyarország új kormányával - jelentette ki Marjia Zaharova orosz külügyi szóvivő a RIA Novosztyi hírügynökség által csütörtök hajnalban kiadott nyilatkozatában.
2026. Június 01. 15:00, hétfő | Külföld
Orosz védelmi minisztérium: a reaktortértől tíz méterre okozott károkat az ukrán dróncsapás a zaporizzsjai atomerőműben
A reaktortértől tíz méterre lévő gépház homlokzatában keletkeztek károk a zaporizzsjai atomerőmű hatodik blokkjának északi oldalára szombaton mért ukrán dróncsapás következtében
2026. Június 01. 15:00, hétfő | Külföld
Román elnök: bizonyíthatóan orosz gyártmányú volt a Galacon becsapódott drón
A szakértői vizsgálat egyértelmű következtetése, hogy orosz gyártmányú drón csapódott be péntek hajnalban a kelet-romániai Galacon egy panelházba - jelentette be vasárnap a román államfő.
