Városlista
2026. június 4, csütörtök - Bulcsú

Hírek

2017. December 26. 08:22, kedd | Belföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció

Tovább nőhetnek a lakáspiaci adásvételek

Tovább nőhetnek a lakáspiaci adásvételek

Az idei lakáspiaci adásvételek száma meghaladhatja a 150 ezret az Otthon Centrum előzetes adatai alapján, míg jövőre becslésük szerint 160 ezerre nő.

Az ingatlanközvetítő hálózat várakozásai szerint az áremelkedés üteme a lakáspiacon tovább mérséklődik 2018-ban. Budapesten a tégla és panellakásoknál 5-15, a családi házaknál 1-20 százalék közötti lehet a drágulás, a legtöbb vidéki városban pedig átlagosan 5-10 százalékkal emelkedhet a lakóingatlanok ára.

Továbbra is Budapesten és a fővárosi agglomerációban, az autópályák menti megyei jogú városokban, illetve az ezek közvetlen szomszédságában található községekben, valamint a Balaton térségében, főként a tóparti településeken számítanak jelentős számú adásvételre.

Az értékesítés átlagos időtartamában nem várnak jelentős változást, a paneleket bő két hónap, a tégla lakásokat három hónap alatt lehet majd értékesíteni, a családi házak félévnyi értékesítési ideje azonban egy-két héttel csökkenhet.

Az Otthon Centrum szerint az új lakások értékesítésében a nagy áttörés 2018-ban várható, mert az elmúlt másfél-két évben megkezdett fejlesztések jelentős részét ekkor adják át. Az új lakások forgalmiadó-kedvezményének 2019 végi határideje miatt várhatóan tovább élénkül a vásárlási kedv, ugyanakkor az év második felétől csökkenni fog az új beruházások indítása.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 04. 10:00, csütörtök | Belföld

Macron: új korszak kezdődött Magyarországon

A Magyar-kormány megválasztásával új korszak kezdődött Magyarországon és Európa számára is új korszak kezdődött Magyarországgal

2026. Június 04. 08:30, csütörtök | Belföld

Pulics Gergely: Én és a Kopóm!

Gyermekkori szerelemből életforma – Pulics Gergely sorai

2026. Június 04. 07:08, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: Ukrajna rendezi a kárpátaljai magyarok kisebbségi jogait

Ukrajna kötelezettséget vállal a Kárpátalján élő százezres magyar kisebbség oktatási, nyelvhasználati, kulturális és politikai jogainak teljes körű rendezésére - jelentette be a miniszterelnök szerdán este a Facebookon.

2026. Június 03. 15:00, szerda | Belföld

Vitézy Dávid már a KRESZ módosítása előtt szabályozná az elektromos rollerek közlekedését

Vitézy Dávid szerint az elektromos rollerek szabályozása olyan fontos kérdés, hogy azzal nem lehet megvárni a KRESZ átfogó módosítását, hanem hamarabb kell lépni