Városlista
2025. október 22, szerda - Előd

Hírek

2019. Január 16. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: mti

Tovább nőhet idén a cégalapítások száma

Tovább nőhet idén a cégalapítások száma

A cégbírósági adatok alapján tavaly 27 647 vállalkozás jött létre, de ennél több szűnt meg. Az idén nőhet a cégalapítások száma - derül ki az Opten keddi közleményéből.

A céginformációs szolgáltató elemzése szerint 2018-ban a kereskedelem volt a cégalapítások legnépszerűbb területe, 6243 vállalkozás létesült ilyen tevékenységgel. Az építőiparban 5017 vállalkozást alapítottak, 2972 új cég szakmai, tudományos, műszaki tevékenységgel, 1989 társaság pedig adminisztratív és szolgáltatást támogató tevékenységgel kezdte meg a működését. A feldolgozóiparban 1673 vállalkozás létesült 2018-ban, vendéglátásban és szálláshelykiadásban 1658 új cég érdekelt - írták.

A területi eloszlásban továbbra is a fővárosra jut a legnagyobb arány. A tavalyi cégbírósági bejegyzések szerint Budapest 48,2 százalékos részesedésétől a vidéki nagyvárosok jelentősen lemaradtak: Debrecenben 466, Szegeden 437, Pécsen 325, Nyíregyházán 320, Győrben 311 új vállalkozás jött létre 2018-ban.

Címkék: cég, cégalapítás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 22. 07:04, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország továbbra is készen áll az amerikai-orosz békecsúcs megrendezésére

Magyarország továbbra is készen áll az amerikai-orosz békecsúcs megrendezésére, ugyanis egyedül ez adna reményt az ukrajnai háború rendezésére, harctéri megoldás ugyanis nem lehetséges

2025. Október 22. 07:03, szerda | Belföld

4,1-es magnitúdójú földrengés volt Csongrád térségében

2025. Október 21. 07:24, kedd | Belföld

Mávinform: ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a vonatok a Keleti pályaudvaron

Elhárították a hibát, ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a Keleti pályaudvarra érkező és az onnan induló vonatok - közölte a Mávinform a honlapján hétfőn kora este.

2025. Október 21. 07:23, kedd | Belföld

Orbán Viktor Szerbia elnökével tárgyalt

Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn hivatalában fogadta Aleksandar Vučićot, a Szerb Köztársaság elnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.