Városlista
2026. április 20, hétfő - Konrád, Tivadar

Hírek

2018. Március 21. 12:35, szerda | Belföld
Forrás: police.hu

Több száz gumit akartak elégetni az erdőben

Több száz gumit akartak elégetni az erdőben

Több száz gumiabroncsot akart elégetni három férfi Pécsbagota külterületén az erdőben.

Hulladékgazdálkodás rendjének megsértése bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt nyomozott a Szigetvári Rendőrkapitányság egy 35 éves hosszúhetényi, valamint egy 22 éves győri, és egy 21 éves ligeti férfi ellen. A megalapozott gyanú szerint a 35 éves férfi és társai január 16. és január 19. között jogszerűen hajtottak végre fakitermelést Pécsbagota külterületén az erdőben, azonban a fel nem használt faanyagot úgy semmisítették meg, hogy azt használt gumiabroncsokra helyezték, majd meggyújtották.

A férfi a faágak elégetéséhez körülbelül 500 gumiabroncsot vásárolt, majd szállított társaival az erdőbe. A rendőrök a három férfit január 19-én elfogták, majd kihallgatták őket gyanúsítottként, amely során mindhárman beismerték tettüket. A rendőrségi vizsgálat megállapította, hogy a használt gumiabroncsok veszélyes hulladéknak minősülnek, és égetésük során mérgező anyagok szabadulnak fel.

A gyanúsítottak ügyében folytatott nyomozást a Szigetvári Rendőrkapitányság a napokban befejezte, és az ügyben keletkezett iratokat vádemelési javaslattal megküldte az ügyészségnek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 20. 09:00, hétfő | Belföld

Lehűléssel indul a hét, visszatérnek a hajnali fagyok is

A hét elején egy hidegfront hoz lehűlést, a hőmérséklet csúcsértéke kedden és szerdán már csak 15 Celsius-fok körül alakul, és ismét lehetnek hajnalban fagyok.

2026. Április 20. 08:00, hétfő | Belföld

Magyar Péter az uniós pénzekről tárgyalt az Európai Bizottság vezetőivel

Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, leendő miniszterelnök az utóbbi két napban magas szintű tárgyalásokat folytatott az Európai Bizottság vezetőivel Magyarországon - közölte a politikus az MTI-vel vasárnap.

2026. Április 20. 07:32, hétfő | Belföld

Ukrajna már ma helyreállítaná az olajszállítást

Ukrajna már hétfőn helyreállítaná az olajszállítást, a magyar kormány álláspontja változatlan: ha van olaj, van pénz - közölte Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap délután a Facebook-oldalán.

2026. Április 19. 11:00, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: a fideszes Ágh Péter csalással nyert, nem ismerjük el legitim képviselőnek!

Szerinte a Fidesz indította el a körzetben azt a Magyar Pétert, aki közel 1000 szavazatot kapott.