Hírek
2017. Január 10. 05:00, kedd |
Külföld
Forrás: mti
Több mint kétezer kutyát és macskát kínzott halálra egy spanyol állatmenhely tulajdonosa
Állatkínzás és okirathamisítás miatt csaknem négy év börtönre és 20 ezer euró pénzbüntetése ítélte egy spanyol bíróság hétfőn egy torremolinosi állatmenhely tulajdonosát,
mert két év alatt mintegy 2000, gondjaira bízott állattal végzett kegyetlen módon.
A málagai bíróság a lehető legmagasabb büntetést szabta ki a 72 éves asszonyra, de a bíró az ítélet kihirdetésekor hangsúlyozta, hogy szerinte súlyosabb büntetés járna a vádlottnak, ezért úgy véli: szigorítani kellene a spanyol büntetőtörvénykönyvet.
Az asszony a kilencvenes évek óta működtette az állatmenhelyt, amelyet a helyi önkormányzat anyagilag is támogatott, hogy befogadja, gondozza, és megfelelő gazdákhoz juttassa a kóbor kutyákat és macskákat.
Azonban a menhelyen ehelyett elaltatták a teljesen egészséges állatokat, 2008 és 2010 között több mint kétezret, ráadásul különösen kegyetlen módon. Az előírtnál kisebb dózisú injekciót adtak be nekik, hogy spóroljanak, és a véna helyett az izomba fecskendezték a szert, ezzel hosszú és fájdalmas agóniára ítélve az állatokat.
A tulajdonos bűntársa egy 55 éves alkalmazott volt, a férfi egy év börtönt és mintegy négyezer eurós pénzbüntetést kapott.
A bíróság szerint az asszonyt az anyagi haszonszerzés vezette, mert felvette a menhelynek járó támogatást, miközben az épületben jól jövedelmező kutyapanziót működtetett.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 01. 14:00, vasárnap | Külföld
Lezárják a Hormuzi-szorost
Az iráni Forradalmi Gárda közölte szombaton, hogy lezárják a hajóforgalom elől a Hormuzi-szorost, amelyen a világ tengeri olajforgalmának mintegy ötöde halad át.
2026. Március 01. 08:55, vasárnap | Külföld
Iráni konfliktus - Meghalt Irán legfőbb vezetője
Donald Trump amerikai elnök közösségi oldalán hivatalosan is megerősítette, hogy Ali Hamenei ajatollah, Irán legfelsőbb vezetője meghalt.
2026. Február 28. 08:55, szombat | Külföld
Izrael megtámadta Iránt
Izrael megelőző csapást mért Iránra - jelentette be szombat reggel Jiszrael Kac izraeli védelmi miniszter. Az IRNA iráni állami hírügynökség mindeközben robbanásokat jelentett Teheránból.
2026. Február 26. 16:00, csütörtök | Külföld
Szerdától csak elektronikus beutazási engedéllyel lehet az Egyesült Királyságba utazni
Szerdától kizárólag az elektronikus beutazási engedély (Electronic Travel Authorisation, ETA) birtokában léphetnek be a nem vízumkötelezett külföldiek, köztük az Európai Unió állampolgárai az Egyesült Királyságba.
