Hírek
2018. Május 08. 11:12, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Több mint 10 ezer doboz cigit csempésztek egy kocsiban Zalában
Több mint 10 ezer doboz adózatlan cigarettát találtak a pénzügyőrök Zalában egy osztrák autóban - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Zala Megyei Adó- és Vámigazgatósága kedden az MTI-t.
Joó Hilda sajtófőreferens közlése szerint a NAV munkatársai az M70-es autóút mellett, Murarátka térségében ellenőriztek egy osztrák gépjárművet. A pénzügyőrök az autóban zárjegy nélküli cigarettát találtak, ezért a gépkocsit a letenyei vizsgálóépületbe kísérték.
A tételes átvizsgáláskor az utastérből, a csomagtérből és az első ülések alól különféle márkájú adózatlan cigaretta került elő, a járművet vezető férfi nem tudta igazolni a jövedéki termékek eredetét.
A pénzügyőrök a 10500 doboz adózatlan cigarettát lefoglalták és orgazdaság bűntettének gyanúja miatt feljelentést tettek. A várható jövedéki bírság összege 44 millió forint - közölte a NAV.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 30. 07:34, csütörtök | Belföld
Miniszteri biztos: országszerte folyik a vasútállomások felújítása
2025. Október 30. 07:29, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: megindítjuk a háborúellenes országjárást
Megindítjuk a háborúellenes országjárást - erről posztolt Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebook-oldalán.
2025. Október 29. 07:33, szerda | Belföld
Ukrajnaellenes szövetséget hozna létre Szlovákia, Csehország és Magyarország
Magyarország meg akarja erősíteni politikai szövetségeit Brüsszelben, és azon dolgozik, hogy Csehországgal és Szlovákiával összefogva szövetséget hozzon létre az Európai Unióban, hogy megállítsa Brüsszel ukránpolitikáját
