Hírek
2022. Augusztus 24. 18:01, szerda |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Több millió forintot sikkasztott egy gondnok, vádat emeltek ellene

Több millió forintos sikkasztás miatt emelt vádat a Heves Megyei Kormányhivatal hivatásos gondnoka ellen az Egri Járási Ügyészség.
A Heves Megyei Főügyészség szerdai közleményében azt írta, hogy a Heves Megyei Kormányhivatal 2016-ban kötött megbízási szerződést a 64 éves vádlottal arra, hogy a megyében hivatásos gondnoki teendőket lásson el. A feladatai közé tartozott a gondnoksága alatt álló személyek jövedelmének és vagyonának a kormányhivatal által kiadott utasításnak megfelelő kezelése. Maguk a gondnokoltak jórészt fogyatékossággal élő emberek voltak, akiket a bíróság cselekvőképességet teljesen vagy részlegesen korlátozó gondnokság alá helyezett.
Mint írták, 2019 első félévében kiderült, hogy a férfi negyven gondnokoltját megkárosította, több milliós kárt okozott, amely az egyes sértettek esetében a néhány tízezer és a több százezer forintos összeghatárok között mozgott.
Előfordult az is, hogy a terhelt a számlára vásárolt eszközöket - például műszaki cikkeket - nem adta át a gondnokoltaknak, hanem azokat megtartotta magának.
A járási ügyészség negyven rendbeli, a bűncselekmény felismerésére és elhárítására
fogyatékosságánál fogva korlátozottan képes személy sérelmére elkövetett sikkasztással vádolja a férfit - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 23. 08:41, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a háborús pszichózis foglyul ejtette a lengyel kormány elméjét
A háborús pszichózis foglyul ejtette a lengyel kormány elméjét - írta Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebookon.
2025. Október 23. 08:39, csütörtök | Belföld
Október 23. - Felvonták a nemzeti lobogót az Országház előtt
2025. Október 22. 07:04, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország továbbra is készen áll az amerikai-orosz békecsúcs megrendezésére
Magyarország továbbra is készen áll az amerikai-orosz békecsúcs megrendezésére, ugyanis egyedül ez adna reményt az ukrajnai háború rendezésére, harctéri megoldás ugyanis nem lehetséges