Hírek
2011. Szeptember 26. 14:41, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
Több az elhízott, mint az éhező ember
A Nemzetközi Vöröskereszt szerint a világon több az elhízott, mint az éhező ember, ez nem jelenti azt, hogy a jövőben mindenki jóllakik. Az élelmiszerválság miatt az éhezők évről évre egyre nehezebb helyzetbe kerülnek.
Tavalyi adatok szerint 2010-ben a világon 1,5 milliárd elhízott és 925 millió éhező ember élt - közölte a Nemzetközi Vöröskereszt humanitárius csoportja az évente kiadott World Disaster Report nevű jelentésben. Ez pedig azt jelenti, hogy napjainkra a Földön az elhízott emberek száma először haladta meg az alultápláltakét.
Az adatok rávilágítanak arra, hogy mekkora különbségek vannak a gazdag és a szegény területek között, emellett felhívja a figyelmet arra is, hogy a közelmúltban egyre növekvő élelmiszerárak miatt mekkora bajba kerültek az elmaradott országok lakói - írja az Agence France-Presse.
A szabad piaci erők összjátékának eredményeképpen mára a világ lakosságának 15 százaléka éhezik, 20 százaléka pedig elhízott - ezek a számok arra utalnak, hogy valahol valami nagyon rosszul működik - mondta a Vöröskereszt mozgalom főtitkára, Bekele Geleta.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 04. 10:00, csütörtök | Belföld
Macron: új korszak kezdődött Magyarországon
A Magyar-kormány megválasztásával új korszak kezdődött Magyarországon és Európa számára is új korszak kezdődött Magyarországgal
2026. Június 04. 08:30, csütörtök | Belföld
Pulics Gergely: Én és a Kopóm!
Gyermekkori szerelemből életforma – Pulics Gergely sorai
2026. Június 04. 07:08, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: Ukrajna rendezi a kárpátaljai magyarok kisebbségi jogait
Ukrajna kötelezettséget vállal a Kárpátalján élő százezres magyar kisebbség oktatási, nyelvhasználati, kulturális és politikai jogainak teljes körű rendezésére - jelentette be a miniszterelnök szerdán este a Facebookon.
2026. Június 03. 15:00, szerda | Belföld
Vitézy Dávid már a KRESZ módosítása előtt szabályozná az elektromos rollerek közlekedését
Vitézy Dávid szerint az elektromos rollerek szabályozása olyan fontos kérdés, hogy azzal nem lehet megvárni a KRESZ átfogó módosítását, hanem hamarabb kell lépni
