Városlista
2025. július 22, kedd - Magdolna

Hírek

2015. Október 27. 07:36, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Tizenheten kaptak idén elnöki kegyelmet

Tizenheten kaptak idén elnöki kegyelmet

A korábbinál magasabb arányban élt idén kegyelmi jogkörével Áder János köztársasági elnök, aki szeptember végéig 512 kérelemből 17-et részesített pozitív elbírálásban

- ismerteti az Igazságügyi Minisztérium statisztikáját keddi számában a Magyar Hírlap.
A lap szerint az államfő a kérelmezők számához és az előző évekhez viszonyítva is magasabb arányban adott kegyelmet: a kérelmek 3,32 százaléka részesült pozitív elbírálásban.

Áder János tavaly mindössze négy esetben gyakorolt kegyelmet, ami az elmúlt tizenhárom év legalacsonyabb adatát jelentette.

Számszerűleg eddig Mádl Ferenc bírálta el pozitívan a legtöbb kérvényt, 2004-ben negyvenet, arányaiban pedig Sólyom László adott a legtöbb estben kegyelmet, 2008-ban a kérelmezők 3,38 százalékának.

Az összesítés szerint 2002 óta 13 866 elítélt nyújtott be kegyelmi kérvényt, de a mindenkori államfők csak 276 főnek engedték el a büntetését, ami két százalékos arányt jelent.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 22. 07:35, kedd | Belföld

Felújítás miatt négy hétre bezár a Keleti pályaudvar

Felújítás miatt augusztus 25-től négy hétre bezár a Keleti pályaudvar - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon hétfőn közzétett videóban.

2025. Július 22. 07:33, kedd | Belföld

Magyarország és Szerbia új kőolajvezetéket épít a két ország között

Magyarország, a rezsicsökkentés vívmányainak megóvása érdekében, új kőolajvezetéket épít Szerbiával, amely akár már 2027-ben működésbe léphet - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Budapesten.

2025. Július 22. 07:28, kedd | Belföld

Szijjártó Péter reméli, hogy az amerikai-orosz birkózó mérkőzések enyhülést hoznak a két ország kapcsolatában

A pingpong-diplomácia egyszer már bejött az 1970-es években, így remélhetőleg a kedden Budapesten rendezendő amerikai-orosz birkózó mérkőzések is enyhülést fognak hozni a két ország kapcsolatában

2025. Július 22. 07:24, kedd | Belföld

Társadalmi egyeztetésre bocsátották az Otthon Start hitel részletszabályait

A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta a 3 százalékos otthonteremtési hitel részletszabályait tartalmazó kormányrendeletet - közölte a Miniszterelnökség hétfőn az MTI-vel.