Hírek
2016. Március 26. 08:11, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Terrorizmus: egy támadás a biztonságot nyújtó viselkedési formákat is lerombolja
Egy terrortámadás alapjaiban lerombolja a biztonságot nyújtó viselkedési formákat - mondta Rosta Teodóra pszichológus az M1 aktuális csatornán péntek este.
A támadás következményeit részletezve azt mondta: átstrukturálódnak a hétköznapok, megváltoznak az értékek, attitűdök, viszonyulások és bizalmatlanok lehetünk a másikkal szemben.
Olyan társadalomban, ahol vannak etnikai csoportok, a velük kialakított kapcsolat is alapjaiban változik meg - tette hozzá.
Rosta Teodóra hangsúlyozta ugyanakkor, hogy az előítéleteket keretek között lehet tartani.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 04. 12:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor telefonon tárgyalt Vlagyimir Putyin orosz elnökkel
Orbán Viktor telefonon tárgyalt Vlagyimir Putyin orosz elnökkel - közölte a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály az MTI-vel kedden.
2026. Március 04. 09:00, szerda | Belföld
Závecz Research: Tovább nőtt a Tisza Párt előnye
A biztos részvételt ígérő, pártot választó szavazók körében a Tisza Párt jelenleg 12 százalékpontos előnnyel vezet a Fidesz–KDNP előtt – derül ki a Závecz Research februári közvélemény-kutatásából.
2026. Március 03. 15:00, kedd | Belföld
AM: sonkától a tojásfestékig, átfogó Nébih ellenőrzés zajlik egészen húsvétig
Március 2-án indul az idei tavaszi szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzés, melyet Tállai András az Agrárminisztérium (AM) parlamenti államtitkára rendelt el.
2026. Március 03. 13:00, kedd | Belföld
Stratégiai jelentőségű nemzetközi megállapodásokat kötött a 4iG
4iG hosszú távra szóló, stratégiai jelentőségű nemzetközi együttműködéseket és keretmegállapodásokat kötött hétfőn Budapesten.
