Hírek
2017. Október 08. 13:35, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Teherautókat és autóbuszokat ellenőriz a rendőrség a jövő héten
Országos akció keretében nehéz tehergépkocsikat és autóbuszokat ellenőriz a rendőrség a jövő héten - mondta az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) sajtóügyeletének ügyeletvezetője vasárnap az M1 csatorna műsorában.
Fürstenfelder Arnold közlése szerint az akció hétfőn kezdődik és szombatig tart. Az említett járművek vezetői a vezetési és a pihenőidővel, valamint a veszélyes anyagok szállításával kapcsolatos szabályok betartásának ellenőrzésére számíthatnak.
Az ellenőrzés, amelyet a TISPOL műveleti csoport éves terve alapján hajtanak végre, kiterjed az illegális migrációval, az embercsempészettel, a kábítószerrel, valamint lőfegyverrel kapcsolatos, illetve a vagyon elleni bűncselekmények felderítésére is - tette hozzá.
A teherautókat és az autóbuszokat az Európai Közlekedésrendészeti Szervek Hálózata (TISPOL) Truck & Bus európai szintű ellenőrzése keretében vizsgálják - közölte az ORFK a police.hu oldalon
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 17. 15:00, péntek | Belföld
Havasi Bertalan: nincs tervben, hogy Orbán Viktor találkozzon az amerikai elnökkel
Annak kapán közölte Havasi Bertalan ezt, hogy Németh Zsolt, a Fidesz frakcióvezető-helyettese ezzel ellentétesen nyilatkozott.
2026. Július 17. 15:00, péntek | Belföld
Nagy Ervin feljelentést tesz a KMTG által kifizetett jogdíjak ügyében
2026. Július 17. 14:00, péntek | Belföld
Tanács Zoltán: feljelentést tettünk a Kréta-rendszer ügyében
Az oktatásban és a közigazgatásban használt szoftverek ügyében tett feljelentésről számolt be a tudományos és technológiai miniszter csütörtökön Budapesten, a kormányszóvivői tájékoztatón.
2026. Július 17. 10:00, péntek | Belföld
MTVA: új műsorstruktúrával várja a nézőket szombattól az M1 csatorna
Új műsorstruktúrával várja nézőit szombattól az M1 csatorna - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.
