Városlista
2025. július 21, hétfő - Dániel

Hírek

2021. Április 22. 17:05, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Társkereső oldalon csalt ki pénzt

Társkereső oldalon csalt ki pénzt

Üzletszerűen elkövetett csalás miatt vádat emelt a Bajai Járási Ügyészség egy kecskeméti nő ellen, aki internetes társkereső oldalon hat férfitól összesen 1,7 millió forintot csalt ki.

A Bács-Kiskun Megyei Főügyészség csütörtöki közleménye szerint a nő röviddel egy korábbi, szintén csalás miatti börtönbüntetéséből szabadulva, 2016 decembere és 2017 márciusa között internetes társkereső oldalon hat férfival ismerkedett meg. A munkahellyel és jövedelemmel nem rendelkező, anyagi gondokkal küzdő vádlott hamarosan a sértettek bizalmába férkőzött, anélkül, hogy személyesen találkoztak volna.

Az interneten folytatott beszélgetések során az egyiküknek valótlanul azt állította, hogy jelzálogkölcsönt intéz az ingatlanára, és - banki ügyintézésre, földhivatali bejegyzésre, ügyvédi költségre, sőt még rendőrségi bírságra is hivatkozva - apránként több mint 1,2 millió forintot csalt ki tőle.

Másik áldozatával néhány beszélgetés után közölte, hogy a férjét az ingatlanukból ki szeretné vásárolni, ezért előtörlesztésre, biztosításra, közjegyzőre, értékbecslésre 335 ezer forintot kért kölcsön.

Volt, akitől egyheti ismeretség után vízvezetékcserére, egy másik férfitól pedig gyógyszerre és gyermeke születésnapi ajándékára kért pénzt.

A vádlott a kicsalt, bankszámlájára átutalt összegeket felélte és tartozásait a sértettek többszöri kérése ellenére nem fizette vissza.

A jelenleg egy korábbi jogerős börtönbüntetését töltő nő ügyében a Bajai Járásbíróság dönt.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 20. 10:10, vasárnap | Belföld

Az AKK engedélyezte a kínai devizakötvényt

Az ÁKK mandátumot adott ki egy kínai devizakötvény kibocsátás megszervezésére.

2025. Július 20. 10:09, vasárnap | Belföld

Hubai Imre: ezer vízügyi szakember dolgozik az aszály elleni küzdelemben

Országszerte ezer vízügyi szakember dolgozik az aszály elleni küzdelemben és azon, hogy segítsék a bajba jutott tógazdaságokat, halas- és horgásztavakat üzemeltető vállalkozásokat

2025. Július 20. 10:08, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 29. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2025. Július 19. 07:52, szombat | Belföld

Hőség - Vasárnaptól csütörtök éjfélig a másodfokú hőségriasztást rendeltek el

Hétvégétől ismét tartós kánikulára kell számítani, ezért vasárnaptól csütörtök éjfélig másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos.