Hírek
2021. Július 08. 08:00, csütörtök |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Szorosabb turisztikai együttműködésről állapodott meg Magyarország és Szerbia

Szorosabb turisztikai kapcsolatok elősegítésére hosszú távú együttműködési megállapodást kötött a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) és Szerbia Nemzeti Turisztikai Szervezete szerdán Budapesten.
A megállapodást Könnyid László, az MTÜ vezérigazgató-helyettese és Marija Labović, a szerb turisztikai szervezet megbízott igazgatója írta alá.
Könnyid László kiemelte: a megállapodás szerint a két szervezet közös programokkal és útvonalakkal mutatkozik be többek között az orosz és a kínai piacokon. A dokumentum célja az országok közötti kapcsolatok fejlesztése, és ezáltal a nemzetközi turizmus visszaépülésének felgyorsítása.
Kitért arra: a turizmus a magyar gazdaság egyik motorja, a GDP 13 százalékát adta a válság előtt. Ez az ágazati fejlesztések eredménye. Az adatvezérelt turizmus már a jelen, a 2019 nyarán indult Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központban már 39 ezer szálláshelyről rendelkeznek napi információkkal, ezekkel adat alapú döntéseket lehet hozni.
Ismertette, hogy 2020-ban Szerbia 8 helyet javítva a 16. helyre lépett elő a magyarországi küldőpiaci rangsorban. A szerb turisták különösen kedvelik Szegedet és a fürdőhelyeket, Mórahalmot, Makót, Gyulát. Szeged és térségében tavaly Szerbia volt a második legfontosabb küldőország Románia után - derül ki az MTÜ statisztikáiból.
Marija Labović arról beszélt, hogy a két ország tapasztalatcserékkel segíti egymás munkáját, továbbá támogatják a határon átnyúló kezdeményezéseket és projekteket. A krízist követően sikereket csak összefogással és együttműködéssel lehet elérni - mondta.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 05. 07:58, csütörtök | Külföld
Ukrajnai háború - A rendezésről és a kétoldalú viszonyról tárgyalt telefonon az orosz elnök és a pápa
Az ukrajnai rendezésről és a kétoldalú együttműködés folytatásáról tárgyalt telefonon Vlagyimir Putyin orosz elnök és XIV. Leó pápa - közölte szerdán a Kreml sajtószolgálata.
2025. Június 05. 07:57, csütörtök | Külföld
Donald Trump: Vlagyimir Putyin választ fog adni az orosz repülőterek elleni támadásra
Vlagyimir Putyin választ fog adni az orosz repülőterek elleni támadásra - írta Donald Trump amerikai elnök Truth Social nevű közösségi portálján szerdán.
2025. Június 05. 07:55, csütörtök | Külföld
Parajd - Katasztrófavédelem: magyar szakértők segítenek a sóbányánál kialakult helyzet kezelésében
Négy szakértő indult el szerdán Romániába, hogy szakmai támogatást nyújtson a parajdi sóbányánál kialakult helyzet kezeléséhez - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) helyettes szóvivője szerdán az MTI-vel.