Hírek
2015. November 11. 07:43, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Szíria - Több mint egymilliárd forintos segítségről döntött a magyar kormány

Több mint egymilliárd forinttal járul hozzá az Egyesült Nemzetek Szervezetének (ENSZ) és az Európai Unió szír válság kezelésével kapcsolatos költségeihez Magyarország.
Az erről szóló határozatok a Magyar Közlöny keddi számában jelentek meg.A Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes által jegyzett kormányhatározat szerint Magyarországot az Európai Unió Szíriai Válságra Reagáló Regionális Vagyonkezelői Alapjában Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter képviseli. Az alaphoz történő csatlakozáshoz 945 millió forintot, az ahhoz kapcsolódó adminisztratív költségekre további 5 millió forintot, azaz összesen 950 millió forintot kell biztosítani november végéig.
Emellett egy másik - Orbán Viktor miniszterelnök által jegyzett - kormányhatározat szerint Magyarország az ENSZ Világélelmezési Programja (WFP) javára - a szíriai menekültek ellátása érdekében - 95 millió forint összegű egyszeri rendkívüli hozzájárulást fizet.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 31. 08:34, vasárnap | Belföld
ÉKM: fontos szakaszához érkezett a déli körvasút építése
2025. Augusztus 31. 08:33, vasárnap | Belföld
MÁV: az utószezonban is sűrűbben indulnak a vonatok a Balaton felé
2025. Augusztus 30. 09:18, szombat | Belföld
Megkezdődik az Adaptive Hussars 2025 gyakorlat
Hétfőn megkezdődik az Adaptive Hussars 2025 (ADHU 25) nagyszabású országvédelmi gyakorlat, amely a rendszerváltás óta a Magyar Honvédség legnagyobb, legfontosabb és legkomplexebb művelete
2025. Augusztus 30. 09:16, szombat | Belföld
Lázár János: a nyarat megnyertük, a választást pedig meg fogjuk
A nyarat megnyertük, a választást pedig meg fogjuk - jelentette ki az építési és közlekedési miniszter a Lázárinfó Extra címmel tartott pénteki fórumán a tihanyi Tranzit fesztiválon.