Hírek
2017. Március 04. 05:00, szombat |
Külföld
Forrás: Kovács Andrea, az MTI tudósítója jelenti:
Szexmunkások tüntettek Kijevben a prostitúció legalizálásáért

Szexmunkások vonultak fel az ukrán fővárosban pénteken, hogy követeljék a prostitúciót tiltó törvény eltörlését.
A megmozdulást a szexmunkások nemzetközi jogvédő napján rendezték. Ukrajnában ez volt az első ilyen demonstráció, amelyen nem sok - helyszíni jelentések szerint mintegy kéttucatnyi - prostituált és polgárjogi aktivista vettek részt.
A tüntetők "Szexmunka, nem bűncselekmény" feliratú transzparenssel előbb a parlament és a kormány épülete elé vonultak, hogy átadhassák azt a törvényjavaslatot, amelyet a prostitúció legalizálásáról készítettek, de nem engedték be őket.
Ezután az elnöki hivatal elé mentek, ahol kijött hozzájuk a hivatal egy képviselője, és átvette tőlük a törvényjavaslatot.
A menet biztonságára néhány rendőr vigyázott. Közben a parlament előtt ellentüntetők is összegyűltek, akik a hagyományos családi értékek mellett, illetve általában a prostitúció jelensége ellen demonstráltak. A két csoport között nem történt összetűzés, a szexmunkások felvonulása Kijev központjában békésen, atrocitások nélkül zajlott le.
Ukrajnában a büntető törvénykönyv alapján prostitúcióért pénzbírságot szabnak ki, amelynek mértéke első esetben 85-170 hrivnya (900-1800 forint), ismétlődő elkövetés esetén pedig 136-255 hrivnya (1470-2750 forint) közötti összeg.
Jogvédő szervezetek adatai alapján jelenleg mintegy 80 ezren élnek prostitúcióból a 43 millió lakosú Ukrajnában.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 04. 07:47, csütörtök | Külföld
Hszi Csin-ping: az emberiségnek a béke vagy a háború között kell választania
Az emberiség ismét választás előtt áll: béke vagy háború, párbeszéd vagy konfrontáció, együttműködés vagy a másik rovására zajló küzdelem
2025. Szeptember 04. 07:46, csütörtök | Külföld
Vlagyimir Putyin: ha Volodimir Zelenszkij kész találkozni, jöjjön el Moszkvába
Ha \"Ukrajna adminisztrációjának jelenlegi vezetője\" kész a kétoldalú találkozóra, akkor el kell utaznia Moszkvába
2025. Szeptember 04. 07:39, csütörtök | Külföld
Donald Trump: az amerikai katonák Lengyelországban maradnak
Lengyelországban maradnak az odavezényelt amerikai katonák, és ha a lengyelek úgy kívánják, Washington akár növelheti is a kontingens létszámát
2025. Szeptember 03. 07:24, szerda | Külföld
Putyin: Oroszország soha nem ellenezte Ukrajna EU-csatlakozását
Moszkva soha nem ellenezte Ukrajna esetleges európai uniós csatlakozását - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök kedden Pekingben.