Városlista
2026. július 21, kedd - Dániel

Hírek

2018. Szeptember 17. 13:25, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Szennyeződött tejet hívott vissza a forgalomból a Nébih

Szennyeződött tejet hívott vissza a forgalomból a Nébih

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szennyeződött tejet hívott vissza a forgalomból.

A hatóság honlapján közzétett tájékoztatás szerint fogyasztói bejelentés alapján vizsgálták a 2019. január 22. minőségmegőrzési idővel ellátott, 2,8 százalékos, 1 literes S-Budget UHT tejet, amelyet a Spar Magyarország Kereskedelmi Kft. forgalmaz.

A termék mikrobiológiai szennyezettségét a laboratóriumi vizsgálatok megerősítették, ezért a Nébih elrendelte forgalomból való kivonását és fogyasztóktól történő visszahívását.

A Nébih közölte, a termék a gyártási folyamat során szennyeződött, érzékenyebb embereknél a tej elfogyasztása hányást, hasmenést, hidegrázást is okozhat.

A hatóság kéri, hogy a honlapon közzétett azonosító adatokkal ellátott terméket ne fogyasszák el.

Az üzletlánc tájékoztatása szerint a visszavitt termékek vételárát megtérítik a vásárlóknak - közölte a Nébih.

Címkék: Nébih, szennyezett, tej

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 21. 14:00, kedd | Belföld

OGY - Kedden elfogadhatja a parlament a Független Közmédia Testület alapító okiratát

Kedden már el is fogadhatja az Országgyűlés a Független Közmédia Testület alapító okiratát.

2026. Július 21. 07:26, kedd | Belföld

OGY - Magyar Péter: az új köztársasági elnök feltétel nélkül szeresse a hazát

A feltétel nélküli hazaszeretet jelölte meg a következő köztársaságielnök-jelölt előtt lényeges követelményként a miniszterelnök hétfőn napirend előtt az Országgyűlésben.

2026. Július 21. 07:22, kedd | Belföld

Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra

Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra.