Hírek
2018. Április 20. 07:31, péntek |
Belföld
Forrás: mti - fotó: police.hu
Svájcban futtattak magyar lányokat, őrizetbe vették őket
Svájcban és Magyarországon is lecsaptak a rendőrök egy prostituáltakat futtató társaság ellen, négyen közülük őrizetben vannak - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság péntek reggel a police.hu oldalon.
Bűnszervezetben elkövetett üzletszerű kerítés és más bűncselekmények megalapozott gyanúja miatt nyomoz R. János és társai ellen a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI)- írták.
Az eddigi adatok szerint a 47 éves férfi bűntársával, a 41 éves M. Ibolyával tavaly júliustól szervezte és irányította magyar nők Svájcba utaztatását, hogy ott prostituáltként dolgoztassa őket. A banda tagjai szerezték a kuncsaftokat és vitték a lányokat hozzájuk. A megkeresett pénz nagy részét elvették a prostituáltaktól és abból tartották el magukat.
Az NNI az ügyben széleskörűen együttműködött - az Europol és az Eurojust közvetítésével - a Bern kantoni rendőrséggel. Ennek eredményeként április 17-én összehangolt akció keretében Nyírteleken elfogták R. Jánost és M. Ibolyát, Táton pedig a 32 éves V. Gergőt, aki a lányokat külföldre fuvarozta.
A gyanúsítottak közül R. Jánost és M. Ibolyát őrizetbe vették, majd a bíróság elrendelte előzetes letartóztatásukat, V. Gergő szabadlábon védekezhet.
A berni rendőrség két magyar és egy svájci állampolgár ellen folytat hasonló eljárást. Két gyanúsítottat ott is előzetes letartóztatásba helyeztek, eggyel szemben pedig lakhelyelhagyási tilalmat rendeltek el - olvasható az ORFK közleményében.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 22. 10:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: garanciát kértem a felvidéki magyarokat börtönnel fenyegető szlovák jogszabály hatályon kívül helyezésére
Garanciát kért Magyar Péter leendő miniszterelnök Robert Fico szlovák kormányfőtől kedden arra, hogy a felvidéki magyarokat börtönnel fenyegető jogszabályt Szlovákia hatályon kívül helyezi.
2026. Április 22. 07:19, szerda | Belföld
Zelenszkij: véget ért a Barátság kőolajvezeték javítása
Ukrajna befejezte a Barátság kőolajvezeték javítását, a vezeték ismét üzembe helyezhető - jelentette be Volodimir Zelenszkij ukrán elnök kedden a Telegramon.
2026. Április 21. 12:00, kedd | Belföld
Ruszin-Szendi Romulusz: cél a morál visszaállítása a hadseregben
A hadsereg moráljának visszaállítását nevezte első és legfontosabb céljának a honvédelmi miniszteri poszt várományosa hétfői Facebook-bejegyzésében.
2026. Április 21. 10:00, kedd | Belföld
Csökken a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára
Tovább csökken a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára, keddtől a benzinért bruttó 6 forinttal, a gázolajért pedig bruttó 14 forinttal kell majd kevesebbet fizetniük a kiskereskedőknek
