Városlista
2026. július 21, kedd - Dániel

Hírek

2020. Július 28. 05:00, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Soron kívül felülvizsgálják több település vízkárelhárítási tervét

Soron kívül felülvizsgálják több település vízkárelhárítási tervét

A hétvégi heves esőzések következményeit figyelembe véve az Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF) soron kívül felülvizsgálja az érintett települések vízkárelhárítási terveit és segítséget nyújt az átalakításukban

- tájékoztatta az OVF hétfőn az MTI-t. A hétvégi esőzések miatt több helyi kisvízfolyás szintje átlépte a valaha mért legmagasabb vízállást, a mederből kilépő víz számos településen elöntést okozott. A helyi védekezésért felelős önkormányzatok a vízügy szakmai segítségét kérték - írták.

A vízügyi szakemberek műszaki irányítókként vettek részt a védekezésben, valamint homokzsákok elhelyezésével, nyúlgátak építésével, szivattyúzással műszaki segítséget nyújtottak az érintett településeken, emellett figyelőszolgálat indítottak és vízkárelhárítási készültséget rendeltek el ott, ahol szükséges volt - olvasható a közleményben.

A vízügy emellett dokumentálja a rendkívüli helyzetből adódó káreseményeket annak érdekében, hogy a helyreállításokhoz szükséges adatok a károsultak rendelkezésére álljanak - tették hozzá.

A klímaváltozás következményeként a jövőben egyre gyakrabban várhatók extrém időjárási jelenségek és villámárvizek - hícvta fel a figyelmet az OVF.

Címkék: csapadák, eső, vízkár

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 21. 14:00, kedd | Belföld

OGY - Kedden elfogadhatja a parlament a Független Közmédia Testület alapító okiratát

Kedden már el is fogadhatja az Országgyűlés a Független Közmédia Testület alapító okiratát.

2026. Július 21. 07:26, kedd | Belföld

OGY - Magyar Péter: az új köztársasági elnök feltétel nélkül szeresse a hazát

A feltétel nélküli hazaszeretet jelölte meg a következő köztársaságielnök-jelölt előtt lényeges követelményként a miniszterelnök hétfőn napirend előtt az Országgyűlésben.

2026. Július 21. 07:22, kedd | Belföld

Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra

Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra.