Hírek
2021. Június 04. 09:56, péntek |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Robbanás történt egy szerbiai lőszergyárban

Robbanás történt a közép-szerbiai Cacak lőszergyárában péntek hajnalban, a helyszíni jelentések szerint senki nem sérült meg.
A szerbiai közszolgálati televízió (RTS) beszámolója szerint az első robbanás éjjel fél kettő körül történt a Sloboda (Szabadság) gyár raktárában. Az éjszakai műszakban dolgozókat azonnal kimenekítették, és a környéken élőket is biztonságos helyen szállásolták el.
Az RTS tudósítása szerint a robbanásokat még a reggeli órákban is hallani lehetett, az oltást pedig még mindig nem tudták megkezdeni, mert a tűzoltók szerint nem adottak a feltételek a biztonságos oltás megkezdéséhez.
Aleksandar Vulin belügyminiszter tájékoztatása szerint a helyzet lassan stabilizálódik, a tűzoltók várhatóan csak az utolsó robbanás után 24 órával tudnak belépni a lőszergyárba.
A legutóbb 2010-ben történt hasonló robbanás a lőszergyárban, akkor sem sérült meg senki, ám megsemmisült a lőszergyártó részleg mintegy kétezer négyzetméteres üzeme. 2003-ban egy robbanás során a gyár három dolgozója vesztette életét.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 06. 09:12, szombat | Külföld
Hadügyminisztérium néven működik a jövőben az Egyesült Államok védelmi minisztériuma, a Pentagon
Hadügyminisztérium (Department of War) néven működik a jövőben az Egyesült Államok védelmi minisztériuma, népszerű nevén Pentagon – a névváltásról pénteken írt alá rendeletet Donald Trump elnök.
2025. Szeptember 04. 07:47, csütörtök | Külföld
Hszi Csin-ping: az emberiségnek a béke vagy a háború között kell választania
Az emberiség ismét választás előtt áll: béke vagy háború, párbeszéd vagy konfrontáció, együttműködés vagy a másik rovására zajló küzdelem
2025. Szeptember 04. 07:46, csütörtök | Külföld
Vlagyimir Putyin: ha Volodimir Zelenszkij kész találkozni, jöjjön el Moszkvába
Ha \"Ukrajna adminisztrációjának jelenlegi vezetője\" kész a kétoldalú találkozóra, akkor el kell utaznia Moszkvába
2025. Szeptember 04. 07:39, csütörtök | Külföld
Donald Trump: az amerikai katonák Lengyelországban maradnak
Lengyelországban maradnak az odavezényelt amerikai katonák, és ha a lengyelek úgy kívánják, Washington akár növelheti is a kontingens létszámát