Hírek
2017. November 07. 15:34, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Rendőrökre támadtak Mezőkövesden

Rendőrökre támadt három ember Mezőkövesden, ellenük hivatalos személy elleni, csoportosan elkövetett erőszak bűntette miatt indult eljárás, a Miskolci Törvényszék pedig elrendelte előzetes letartóztatásukat.
A bíróság kedden az MTI-vel közölte: a gyanúsítottak ellenszegültek egy rendőri intézkedésnek Mezőkövesden, a rendőröket trágár módon szidalmazták, rángatták. Egyikük megkísérelte megütni az egyik rendőrt, aki azonban elhárította az ütést. Ekkor a másik két gyanúsított megragadta a rendőrt és próbálta a földre húzni. A másik rendőr ekkor könnygázsprayt fújt rájuk.
Az intézkedő rendőrök erősítést kértek, végül mindhárom gyanúsítottat sikerült megbilincselni és előállítani.
A bíróság mindhárom gyanúsított esetében megállapította a szökés, az elrejtőzés, a bűnismétlés és a bizonyítási eljárás befolyásolásának veszélyét, ezért előzetes letartóztatásukról döntött.
A végzés nem jogerős, mindhárom gyanúsított fellebbezést jelentett be.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 22. 07:35, kedd | Belföld
Felújítás miatt négy hétre bezár a Keleti pályaudvar
Felújítás miatt augusztus 25-től négy hétre bezár a Keleti pályaudvar - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon hétfőn közzétett videóban.
2025. Július 22. 07:33, kedd | Belföld
Magyarország és Szerbia új kőolajvezetéket épít a két ország között
Magyarország, a rezsicsökkentés vívmányainak megóvása érdekében, új kőolajvezetéket épít Szerbiával, amely akár már 2027-ben működésbe léphet - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Budapesten.
2025. Július 22. 07:28, kedd | Belföld
Szijjártó Péter reméli, hogy az amerikai-orosz birkózó mérkőzések enyhülést hoznak a két ország kapcsolatában
A pingpong-diplomácia egyszer már bejött az 1970-es években, így remélhetőleg a kedden Budapesten rendezendő amerikai-orosz birkózó mérkőzések is enyhülést fognak hozni a két ország kapcsolatában
2025. Július 22. 07:24, kedd | Belföld
Társadalmi egyeztetésre bocsátották az Otthon Start hitel részletszabályait
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta a 3 százalékos otthonteremtési hitel részletszabályait tartalmazó kormányrendeletet - közölte a Miniszterelnökség hétfőn az MTI-vel.