Városlista
2026. április 29, szerda - Péter

Hírek

2011. Augusztus 11. 07:25, csütörtök | Belföld
Forrás: HírTV

Péntektől jön a segítség a bajba jutott devizahiteleseknek

Péntektől jön a segítség a bajba jutott devizahiteleseknek

Az árfolyamrögzítés lehetőségével péntektől élhetnek a devizahitelesek, a szociális családi ház program első üteme pedig a Pest megyei Ócsán valósulhat meg.

A tervek alapján Ócsán építik majd azokat a házakat, amelyeket a bedőlt lakáshitelesek kaphatnak. A Budapesttől 30 kilométerre lévő településen bérlőként lakhatnak majd a rászorulók. A kormányzati kommunikációért felelős államtitkár hangsúlyozta, hogy az ócsai helyszínt hónapok óta tartó előkészítés után választották ki. Az ingatlanok ezer négyzetméteres telkekre épülnek, a házak alapterülete viszont különböző lesz, attól függően, hogy hány tagú a család. A település polgármestere részleteket egyelőre nem akart mondani a programról, mivel a kormány még nem döntött. (lm, da)

hírTV

Címkék: hitel

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 29. 13:00, szerda | Belföld

Kamatdöntés - Varga Mihály: egyhangúlag döntött a monetáris tanács az alapkamat szinten tartásáról

Egyhangúlag és egyetlen napirendi javaslatként döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat szinten tartásáról

2026. Április 29. 10:00, szerda | Belföld

Találkozót kezdeményez az ukrán elnökkel Magyar Péter

Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter leendő miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.

2026. Április 29. 06:51, szerda | Belföld

Magyar Péter: bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt

Bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt - jelentette be a leendő kormányfő a Facebook-oldalán kedden.