Hírek
2019. Október 22. 05:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Orvosi vényekkel visszaélés miatt elítéltek egy orvosasszisztenst Pécsen

Üzletszerűen, bűnszövetségben elkövetett vesztegetés miatt felfüggesztett börtönbüntetésre és vagyonelkobzásra ítéltek egy szakorvosi asszisztenst és társát vényekkel való visszaélés miatt
- tájékoztatta a Pécsi Törvényszék hétfőn az MTI-t. A közlemény szerint egy pszichiátriai szakasszisztens a rendelő orvosok által előre aláírt, kitöltetlen vényeket különböző betegek nevére kitöltötte, a kiváltott gyógyszereket pedig az interneten keresztül értékesítette. Az altató, kedélyjavító, nyugtató hatású gyógyszerek egy része vényköteles volt, vagy azokat recept nélkül lényegesen drágábban lehetett csak megszerezni.
Az asszisztens - azért, hogy a vények kiváltásakor ne az ő neve szerepeljen aláírásként - szintén nehéz anyagi helyzetben lévő bűntársát bírta rá segédkezésre.
A vádlottak rendszeresen találkoztak a rendelő büféjében, ahol az asszisztens a vényeket átadta a másodrendű vádlottnak, akitől megkapta a korábban kiváltott gyógyszerek értékesítéséből származó pénzt.
A másodrendű vádlott több mint harminc esetben összesen több mint egymillió forintot adott át az elsőrendű vádlottnak, ő pedig alkalmanként öt-tíz ezer forintot kapott a közreműködésért.
A Pécsi Járásbíróság hétfőn a szakasszisztenst két év - négy évre felfüggesztett - börtönre ítélte, és négy évre eltiltotta a pszichiátriai szakasszisztensi foglalkozástól. A másodrendű vádlottat egy év négy hónap - két évre felfüggesztett - börtönre ítélték. Emellett az első vádlottal szemben több mint egymillió, a másodikkal 180 ezer forint erejéig vagyonelkobzást rendeltek el, és kötelezték őket a bűnügyi költségek megfizetésére.
Az ítéletet a vádlottak és védőik tudomásul vették, de az ügyész gondolkodási időt kért, így a döntés nem jogerős.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 06. 09:15, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország azért vásárol orosz kőolajat, mert nincs más lehetősége
Magyarország azért vásárol nyíltan orosz kőolajat, mert nincsen más lehetősége, míg más európai országok azért vásárolnak titokban, kerülőúton orosz kőolajat, mert az olcsóbb
2025. Szeptember 06. 09:14, szombat | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: az Adaptive Hussars 2025 gyakorlat demonstrálja azt a képességet, ahová a honvédség eljutott
2025. Szeptember 05. 07:59, péntek | Belföld
Szijjártó Péter elutasította lengyel kollégája, Radoslaw Sikorski újabb bírálatát
A magyar külügyminiszter szerint nem \"játszik más csapatban\"!