Hírek
2017. December 02. 18:41, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Országossá teszik az anyák háza rendszerét
Országossá teszik az anyák háza rendszerét, amelynek az a lényege, hogy minél komplexebb támogatást adjon a beteg gyermekük mellett lévő szülőknek
- mondta el az M1 aktuális csatornán a budapesti Bethesda Gyermekkórház főigazgatója.
Velkey György közölte: náluk két év alatt kétszáznál több szülőt segítettek hozzá, hogy beteg gyermekével maradhasson a kórházban, hangsúlyozva, hogy a sok esetben az ország távoli részén, nehéz anyagi körülmények között élő családokat segítettek ezzel.
Pályázat révén a karcagi és a kisvárdai kórházat öt-ötmillió forinttal támogatják a rendszer bevezetésében, valamint átadják az ehhez kapcsolódó szaktudást is - ismertette a főigazgató. Az is céljuk, hogy komplex szociális támogatást nyújtva segítsenek megtalálni az összes szóba jöhető támogatást az érintetteknek - tette hozzá.
Fotó: anyakhaza.hu

Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 29. 07:46, csütörtök | Belföld
Közösen indul az országgyűlési választásokon a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja
Közös indulásról állapodott meg a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja a 2026-os országgyűlési választásokon - közölte utóbbi szervezet szerdán a honlapján.
2026. Január 29. 07:45, csütörtök | Belföld
Háborúellenes országjárást indít a Fidelitas
Nem a mi háborúnk! címmel háborúellenes országjárást indít a Fidelitas – jelentette be a Fidesz ifjúsági szervezetének elnöke szerdán Szegeden, a kampánysorozat első állomása előtt tartott sajtótájékoztatón.
2026. Január 28. 07:39, szerda | Belföld
Varga Mihály: továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása
Továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása, az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés - mondta Varga Mihály jegybankelnök a keddi kamatdöntő ülést követő online sajtótájékoztatóján.
