Városlista
2025. július 2, szerda - Ottó

Hírek

2025. Március 11. 07:36, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Orbán Viktor: a száj- és körömfájás fertőzés továbbterjedését meg kell akadályozni

Orbán Viktor: a száj- és körömfájás fertőzés továbbterjedését meg kell akadályozni

A száj- és körömfájás fertőzés továbbterjedését meg kell akadályozni, ezért minden állattartó kövesse a hatóságok utasításait – kérte a miniszterelnök Facebook-oldalára hétfőn feltöltött videójában.

Orbán Viktor a videóban az elől a Győr-Moson-Sopron vármegyei Kisbajcs határában levő állattartó telep elől jelentkezett, ahol azonosították a száj- és körömfájás fertőzés vírusát.

Közölte, a teendő az, hogy az állományt ki kell irtani, a fertőzést lokalizálni kell, és meg kell akadályozni a továbbterjedést.

A miniszterelnök jelezte, az összes szakember, aki ehhez szükséges, rendelkezésre áll, a pénzügyi források szintén rendelkezésre állnak, Nagy István agrárminiszter – aki maga is Győr-Moson-Sopron vármegyei – a helyszínen ellenőrzi és irányítja a védekezés munkálatait.

Orbán Viktor arra kért mindenkit, hogy a hatóságok felhívásait tartsák be.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 02. 07:51, szerda | Belföld

Száz mozdonyt szerez be a MÁV 2026 végéig, ebből harminc már megérkezett

Jövő év végéig összesen 100 korszerű mozdonnyal bővül a MÁV személyszállítási flottája, ebből már 30 megérkezett és közülük 24 forgalomba is állt

2025. Július 02. 07:49, szerda | Belföld

Júliustól hátrányos helyzetű családokat lehet támogatni a REpont automatákon keresztül

Júliustól a REpont automatáknál leadott palackok után járó visszaváltási díjat hátrányos helyzetű családok megsegítésére és gyermekek fejlesztésére lehet felajánlani

2025. Július 01. 07:44, kedd | Belföld

Az államtitkár szerint ennyibe kerülne Magyarországnak az orosz energiaembargó

Az EU orosz energiára tervezett embargója akár 800 milliárd forinttal is megemelheti Magyarország energiakiadásait, ez az összeg nagyjából megegyezik a rezsicsökkentésre szánt költségvetési forrásokkal

2025. Július 01. 07:38, kedd | Belföld

Orbán Viktor: a Pride nem büszkeség, hanem balítélet