Hírek
2019. Január 26. 15:08, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Ónos esőre figyelmeztet a meteorológiai szolgálat
Egy megyére másodfokú, hét megyére és a fővárosra elsőfokú figyelmeztetést adott ki ónos eső veszélye miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat szombaton.
Az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzés szerint Győr-Moson-Sopron megyében másodfokú figyelmeztetés, Budapesten, Pest, Bács-Kiskun, Fejér, Komárom-Esztergom, Tolna, Vas és Veszprém megyében elsőfokú riasztás van érvényben.
Azt írták: szombaton északnyugat felől melegfront éri el az országot, amelyből egyre nagyobb területen lehet számítani kisebb csapadékra. Kezdetben többnyire havazás, majd délután, késő délután északnyugat felől egyre több helyen lehet ónos eső, fagyott eső, havas eső, végül eső.
A Tiszántúlon, valamint az északkeleti megyékben ugyanakkor marad a havazás. Jellemzően 1-2 centiméter (lokálisan akár 2-4 centiméternyi) friss hó hullhat. Emellett néhány tizedmilliméter, Győr-Moson-Sopron megyében jelentősebb mennyiségű ónos esőre is készülni kell.
Éjjel kezdetben még többfelé hullhat kisebb mennyiségű csapadék, a Tiszántúlon és északkeleten továbbra is hó, míg attól nyugatra vegyes halmazállapotú csapadék, esetleg eső. Vasárnap napközben már inkább csak az ország keleti felén fordulhat elő további kisebb havazás, hószállingózás, legtovább a keleti, északkeleti határ mentén - közölte a meteorológiai szolgálat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 07. 10:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország nem kér a zsarolásból, nem kér a fenyegetőzésből
A fenyegetőzés és a zsarolás leállítására, a választási beavatkozások beszüntetésére szólította fel Ukrajnát Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken az ország budapesti nagykövetsége előtt.
2026. Március 07. 10:00, szombat | Belföld
Nébih: Bács-Kiskun vármegyében ismét igazolták a madárinfluenzát
2026. Március 06. 12:00, péntek | Belföld
Választás 2026 - Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki a jelöltek szavazólapi sorrendjét
Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki az egyéni választókerületi bizottságokban, hogy a képviselőjelöltek milyen sorrendben kövessék egymást az országgyűlési választás szavazólapjain.
2026. Március 06. 07:06, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij halálosan megfenyegette Orbán Viktort
Minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán elnök gyakorlatilag halálosan megfenyegette Orbán Viktor kormányfőt, Magyarországot azonban nem lehet zsarolni, akárhogyan is fenyegetőznek
