Hírek
2014. Május 20. 06:00, kedd | Belföld
Önkormányzati lakás örökölhető-e? Jogos kérdés

Örökölhető-e az önkormányzati lakás bérleti joga – ezzel a kérdéssel kereste meg egy érdeklődő az onlinejogsebesz.hu szakértőjét. Ne feledje, joga van kérdezni!
Kérdés:
Tisztelt Jogsebész!
Az édesapám önkormányzati lakásban lakik és a húgom is ott él állandóra van bejelentve hozzá. Ha esetleg édesapám elhalálozik a húgom örökölheti-e az önkormányzati lakást vagy ki kell-e fizetnie valami használatba vételi jogot?
A húgom attól tart, hogy kirakja az önkormányzat a lakásból vagy, hogy fizetnie kell valamit a lakásért. Válaszát előre is köszönöm!
Üdvözlettel.
2014. 04. 26.
Válasz:
Tisztelt Kérdező!
Az, hogy az önkormányzati lakás bérlőjének elhalálozása esetén a bérleti jog örökölhető-e, függhet a megkötött bérleti szerződéstől. A körülmények pontosabb ismerete lenne szükséges a kérdés pontos megválaszolásához.
Javasolom, hogy forduljon az illetékes önkormányzat lakásügyi csoportjához, ahol az adott ingatlanra vonatkozóan konkrét választ tudnak adni.
A problémára nem kizárólag az általunk megírt válasz lehet a követendő példa, elképzelhető, hogy létezik más megoldás, a kérdés más nézőpontból való megközelítése.
A fenti témáról további kérdéseket olvashat, illetve kérdéseket tehet fel oldalunkon a www.onlinejogsebesz.hu weboldalon.
Ne feledje, joga van kérdezni!
Tisztelettel:
dr. Pajor Dávid
ügyvéd
onlinejogsebesz.hu
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 22. 07:35, kedd | Belföld
Felújítás miatt négy hétre bezár a Keleti pályaudvar
Felújítás miatt augusztus 25-től négy hétre bezár a Keleti pályaudvar - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon hétfőn közzétett videóban.
2025. Július 22. 07:33, kedd | Belföld
Magyarország és Szerbia új kőolajvezetéket épít a két ország között
Magyarország, a rezsicsökkentés vívmányainak megóvása érdekében, új kőolajvezetéket épít Szerbiával, amely akár már 2027-ben működésbe léphet - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Budapesten.
2025. Július 22. 07:28, kedd | Belföld
Szijjártó Péter reméli, hogy az amerikai-orosz birkózó mérkőzések enyhülést hoznak a két ország kapcsolatában
A pingpong-diplomácia egyszer már bejött az 1970-es években, így remélhetőleg a kedden Budapesten rendezendő amerikai-orosz birkózó mérkőzések is enyhülést fognak hozni a két ország kapcsolatában
2025. Július 22. 07:24, kedd | Belföld
Társadalmi egyeztetésre bocsátották az Otthon Start hitel részletszabályait
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta a 3 százalékos otthonteremtési hitel részletszabályait tartalmazó kormányrendeletet - közölte a Miniszterelnökség hétfőn az MTI-vel.