Városlista
2025. június 6, péntek - Norbert

Hírek

2012. Március 03. 07:07, szombat | Külföld
Forrás: OrientPress

Olajár: kacsa volt a hír

Olajár: kacsa volt a hír

Szaúd-arábiai tudósítások szerint gázvezeték robbanás következett be Awamiyah város környékén.

A hírre a WTI és a Brent árfolyama is közel 5 százalékot emelkedet. Az árfolyam később minimális mértékben visszakorrigált, miután a CNBC-nek nyilatkozó bennfentes megerősítette, hogy kacsa volt a hír.

A kedvezőbb időjárási viszonyok miatt azonban hamarosan csökkenhet a kereslet, aminek hatására újból 120 dollár alatti szinteken találhatja magát a Brent árfolyama – írták az Equilor elemzői. Eközben a Quaestor elemzői azt írják a Bloomberg által végzett felmérésre hivatkozva, hogy az olaj árfolyama a zsugorodó amerikai készletek, valamint a növekvő benzintartalékok hatására tovább emelkedhet a jövő héten. A hírügynökség által megkérdezettek 56 százaléka várja az árfolyam emelkedését, 32 százalék gondolja úgy, hogy csökkenhet a jegyzés, míg a többi elemző nem vár lényegesebb elmozdulást. Az áprilisi szállítású olaj árfolyama a hajnali óráktól kezdve folyamatosan csökken, jelenleg 108,2 dollár hordónként. A Brent olaj áprilisi szállítású fajtája jelenleg a 125 dolláros szint körül mozog.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 05. 07:58, csütörtök | Külföld

Ukrajnai háború - A rendezésről és a kétoldalú viszonyról tárgyalt telefonon az orosz elnök és a pápa

Az ukrajnai rendezésről és a kétoldalú együttműködés folytatásáról tárgyalt telefonon Vlagyimir Putyin orosz elnök és XIV. Leó pápa - közölte szerdán a Kreml sajtószolgálata.

2025. Június 05. 07:57, csütörtök | Külföld

Donald Trump: Vlagyimir Putyin választ fog adni az orosz repülőterek elleni támadásra

Vlagyimir Putyin választ fog adni az orosz repülőterek elleni támadásra - írta Donald Trump amerikai elnök Truth Social nevű közösségi portálján szerdán.

2025. Június 05. 07:55, csütörtök | Külföld

Parajd - Katasztrófavédelem: magyar szakértők segítenek a sóbányánál kialakult helyzet kezelésében

Négy szakértő indult el szerdán Romániába, hogy szakmai támogatást nyújtson a parajdi sóbányánál kialakult helyzet kezeléséhez - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) helyettes szóvivője szerdán az MTI-vel.