Hírek
2015. Október 22. 07:42, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Október 23. - Minisztériumi ünnepségek, fáklyás felvonulás, ifjúsági találkozó a nemzeti ünnep alkalmából

Az október 23-i nemzeti ünnep alkalmából ifjúsági találkozót, fáklyás felvonulást, koszorúzási ünnepségeket tartanak ma, és több minisztérium is a nap folyamán emlékezik az 1956-os forradalomra és szabadságharcra.
Délelőtt a Rákóczi Szövetség Kárpát-medencei ifjúsági találkozóval és középiskolai történelmi vetélkedővel egybekötött emlékünnepséget rendez Budapesten.
A Belügyminisztérium ünnepségén beszédet mond és elismeréseket ad át Kontrát Károly parlamenti államtitkár, a Honvédelmi Minisztérium központi ünnepségén pedig Simicskó István miniszter szólal fel.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen rendezett délutáni emlékünnepségen is Simicskó István mond beszédet.
Az ünnepség után a hagyományoknak megfelelően fáklyás menet indul a Műegyetemről a Bem József térre, ahol koszorúzási ünnepséget tartanak; felszólal Szász Jenő, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet elnöke.
Az MSZP - a korábbi évekhez hasonlóan - idén is Nagy Imre szülővárosában, Kaposváron emlékezik meg az 1956-os forradalomról csütörtök este.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 07. 09:41, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: továbbra is biztosított az energiaszállítás Oroszország felől
Európa folyamatos energiaválságokkal néz szembe, Magyarországon azonban továbbra is biztosított az ellátás, hiszen akadálytalan a tranzit Oroszország felől - közölte pénteken Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.
2025. Június 07. 09:40, szombat | Belföld
Hőség - Magas középhőmérsékletre figyelmeztet a meteorológiai szolgálat szombaton és vasárnap
Szombaton és vasárnap is 27 Celsius-fok fölé emelkedhet a napi középhőmérséklet az ország egy részén - derül ki a HungaroMet Zrt. az pénteki veszélyjelzéseiből.
2025. Június 06. 07:27, péntek | Belföld
NGM: a hőségben figyelni kell a dolgozók megfelelő folyadékpótlására és a pihenőidők beiktatására
2025. Június 05. 07:56, csütörtök | Belföld
Kocsis Máté: nem szavaz nyár előtt az Országgyűlés az átláthatósági törvényről
Leveszik az átláthatósági törvényt a törvényalkotási bizottság csütörtöki napirendjéről, és nem szavaz róla az Országgyűlés nyár előtt - mondta Kocsis Máté, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője az Indexnek.