Hírek
2018. Február 07. 19:46, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Nyomozás indult a szerda hajnali metróbaleset miatt
Gyanúsítottként hallgattak ki két embert az Astoria és a Blaha Lujza tér között szerda hajnalban történt metróbaleset miatt indult nyomozás során - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) a honlapján.
A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) tájékoztatása szerint az NFM Közlekedésbiztonsági Szervezet szakmai vizsgálatot indított a baleset okainak és körülményeinek feltárására.
A BRFK délelőtti közleményében azt írta, hogy a körülbelül hajnali 2 órakor történt balesetben két műszaki szerelvény ütközött össze a 2-es metró vonalán, az Astoria felől a Blaha Lujza tér felé vezető oldalon. Egy ember könnyű sérülést szenvedett.
A baleset körülményei és a személyi felelősség tisztázásáért a BRFK vasúti közlekedés veszélyeztetése miatt indított nyomozást, és két embert előállított - tették hozzá.
Este a police.hu oldalon azt írták, hogy a büntetőeljárásban két embert gyanúsítottként hallgattak ki.
A BKV Zrt. korábban azt közölte, hogy a balesetben a szolgálati vonatok összekoccantak és a pótkocsik kisiklottak. Ők azt írták, hogy senki nem sérült meg.
A forgalom már újraindult a vonalon.
Az NFM az MTI megkeresésére közölte: az NFM Közlekedésbiztonsági Szervezet a baleset okainak és körülményeinek feltárására független szakmai vizsgálatot indított, amely a jogszabályok szerint nem irányulhat a vétkesség vagy felelősség megállapítására. A tárca hangsúlyozta, hogy a vizsgálat célja a hasonló ütközések jövőbeni bekövetkezésének megelőzése.
Fotó: illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 13. 09:00, szombat | Belföld
Nemsokára érvényüket vesztik a régi személyi igazolványok
Ezt érdemes észben tartani. 2000 előtt kiállított személyigazolványok 2026. augusztus 3-án lejárnak. A csere ingyenes, de időben érdemes intézni.
2026. Június 13. 08:27, szombat | Belföld
Magyar Péter: megállapodás született Magyarország és Ukrajna között a kárpátaljai magyarságról
Hivatalossá vált a történelmi megállapodás Magyarország és Ukrajna között a kárpátaljai magyarság oktatási, kulturális, nyelvhasználati és politikai jogairól - közölte Magyar Péter miniszterelnök pénteken Facebook-oldalán.
2026. Június 12. 15:00, péntek | Belföld
Ötvenhatan tettek esküt Magyarország hivatalos mentőcsapatánál, a HUNOR-nál
A katasztrófavédelem központi mentőszervezeténél 56-an tettek esküt, miután részt vettek egy háromnapos szimulációs gyakorlaton Hajdúszoboszlón, a Katasztrófavédelmi Kiképző- és Raktárbázison -
2026. Június 12. 12:00, péntek | Belföld
NAV: július 1-től hatályba lép a 3 eurós uniós vámszabály
Július 1-től Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni
