Városlista
2025. április 12, szombat - Gyula

Hírek

2012. Május 24. 14:11, csütörtök | Belföld
Forrás: mno.hu / MTI

Nyolcvan múmiát rejtett a sírkamra

Nyolcvan múmiát rejtett a sírkamra

Ezeréves sírkamrára, benne pedig nyolcvan múmiára találtak Peruban belga régészek.

A holttestek jó állapotban vannak – derült ki a Limától mintegy 30 kilométerre fekvő Pachacamac szent helyen végzett ásatások során.

A 20 négyzetméteres sírkamrát a 2004-ben felfedezett nekropoliszban tárták fel. A múmiák mellett sok tárgyat is találtak, többek közt agyagtálakat, festett famaszkokat, valamint ékszereket arany és réz ötvözetéből. Magában a sírkamrában hetven holttest volt, az ovális építmény körül pedig tucatnyi kisgyerek múmiáját ásták ki. A kutatók a brüsszeli Universite Libre laboratóriumában akarják megállapítani, hogy milyen kapcsolat volt a halottak között, és miben haltak meg.

Pachacamac ceremoniális központ volt, amelyet különböző kultúrák látogattak. Az archeológiai helyszín 500 hektáros.

Fotó: pachacamac.net

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 12. 07:42, szombat | Belföld

Orbán Viktor miniszterelnök Recep Tayyip Erdogan török elnökkel folytatott kétoldalú tárgyalást a törökországi Antalyában

Orbán Viktor magyar miniszterelnök pénteken Recep Tayyip Erdogan török elnökkel folytatott kétoldalú tárgyalást a törökországi Antalyában - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.

2025. Április 11. 07:50, péntek | Belföld

Orbán Viktor: akik a magyarok ellen dolgoznak Brüsszelben, tűnjenek a magyar közéletből!

Akik a magyarok ellen dolgoznak Brüsszelben, tűnjenek a magyar közéletből! - írta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön, Facebook-oldalán.

2025. Április 11. 07:49, péntek | Belföld

Gulyás Gergely: jövő héten kezdik postázni a szavazólapokat Ukrajna EU-csatlakozásáról

Jövő héten kezdik postázni az Ukrajna uniós csatlakozásáról szóló véleménynyilvánító szavazás szavazólapjait - közölte a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten, a Kormányinfón.

2025. Április 11. 07:48, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: magyar vállalat építi az Egyiptomot Európával összekötő optikai kábelt

A 4iG magyar telekommunikációs vállalat mintegy 2800 kilométernyi optikai kábellel köti össze Európát és Egyiptomot a tenger alatt, így biztosítva nagysebességű internetkapcsolatot