Hírek
2019. Május 23. 16:01, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Nőtt az eltévedt és azonosítatlan repülők száma a magyar légtérben
Nőtt az eltévedt és azonosítatlan repülőgépek száma a magyar légtérben - közölte a HungaroControl Magyar Légiforgalmi Szolgálat Zrt. csütörtökön az MTI-vel.
A HungaroControl adatai szerint 2019 első negyedévében a Magyar Honvédség vadászpilótái negyvenötször álltak készenlétben, és három alkalommal kellett intézkedniük olyan légi járművek esetében, amelyek személyzetével a légiforgalmi irányítók nem tudták felvenni a kapcsolatot. A szolgálat hozzátette: a Gripenek felszállása után a kapcsolat minden esetben helyreállt.
A közleményben ismertetik: a HungaroControl légiforgalmi irányítói közel negyedmillió repülőgép biztonságos közlekedését segítették az idén, és közel száz alkalommal jelentették különleges intézkedés szükségességét. Az azonnali, kritikus intézkedéseket a repülőgépek műszaki hibája, orvosi ellátásra szoruló vagy éppen másokra veszélyes utasok, kockázatos időjárási körülmények okozták.
Az idén húsz repülőgépnek kellett a leszállásban elsőbbséget biztosítani orvosi ellátást igénylő utas, öt gépnek pedig a fedélzeten történt rendbontás miatt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 06. 12:00, péntek | Belföld
Választás 2026 - Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki a jelöltek szavazólapi sorrendjét
Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki az egyéni választókerületi bizottságokban, hogy a képviselőjelöltek milyen sorrendben kövessék egymást az országgyűlési választás szavazólapjain.
2026. Március 06. 07:06, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij halálosan megfenyegette Orbán Viktort
Minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán elnök gyakorlatilag halálosan megfenyegette Orbán Viktor kormányfőt, Magyarországot azonban nem lehet zsarolni, akárhogyan is fenyegetőznek
2026. Március 06. 07:01, péntek | Belföld
Magyar Péter: sem Ukrajna, sem Oroszország nem zsarolhatja a szuverén EU- és NATO-tag Magyarországot
Sem Ukrajna, sem Oroszország nem zsarolhatja a szuverén EU- és NATO-tag Magyarországot - közölte Magyar Péter a Tisza Párt elnöke csütörtökön az MTI-vel.
2026. Március 05. 14:56, csütörtök | Belföld
Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt.
A nemzetközileg elismert zeneszerző, producer és előadó, Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt
