Hírek
2021. Október 06. 16:03, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Nevelt lánya zaklatásáért ítéltek el egy férfit
Nyolc és fél év börtönbüntetésre ítélt a bíróság egy férfit, aki éveken át szexuális kapcsolatra kényszerítette élettársa akkor még tinédzser lányát - közölte a Budapest Környéki Törvényszék kedden az MTI-vel.
A férfit mellékbüntetésként kilenc évre a közügyektől is eltiltották.
A bírósági döntéssel szemben az ügyész súlyosításért, a védő felmentésért, míg a vádlott szintén felmentésért és enyhítésért fellebbezett, így az ítélet nem jogerős.
Az ügyészség 18. életévét be nem töltött, nevelése alatt álló személy sérelmére erőszakkal, folytatólagosan elkövetett szexuális erőszak bűntette miatt emelt a férfi ellen vádat.
A törvényszék közlése szerint a vádlott 2009-ben létesített élettársi kapcsolatot és költözött össze a sértett édesanyjával. 2013 elejétől kezdve a férfi rendszeresen szexuálisan közeledett az akkor 14 éves lányhoz, akivel 2013 szeptembere és 2014 májusa között - élettársa terhessége idején - heti rendszerességgel közösült. A sértett vonakodva tett eleget a vádlott kérésének, tartva az ellenkezés miatti büntetéstől, inkább eltűrte a férfi cselekményét. Volt olyan alkalom, hogy a férfi kocsival egy erdős területre vitte a lányt és ott kényszerítette szexuális aktusra.
A sértett 2017 végén felkeresett egy pszichológust, akivel beszélt nevelőapja tetteiről. Erről a pszichológusnő - a vonatkozó előírások alapján - tájékoztatta a páciense édesanyját, majd közölte, hogy a történteket a gyermekvédelmi szolgálatnak is jelzi.
A büntetőeljárás a veresegyházi család- és gyermekjóléti szolgálat jelzése alapján indult az ügyben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 20. 08:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter az uniós pénzekről tárgyalt az Európai Bizottság vezetőivel
Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, leendő miniszterelnök az utóbbi két napban magas szintű tárgyalásokat folytatott az Európai Bizottság vezetőivel Magyarországon - közölte a politikus az MTI-vel vasárnap.
2026. Április 20. 07:32, hétfő | Belföld
Ukrajna már ma helyreállítaná az olajszállítást
Ukrajna már hétfőn helyreállítaná az olajszállítást, a magyar kormány álláspontja változatlan: ha van olaj, van pénz - közölte Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap délután a Facebook-oldalán.
2026. Április 19. 11:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: a fideszes Ágh Péter csalással nyert, nem ismerjük el legitim képviselőnek!
Szerinte a Fidesz indította el a körzetben azt a Magyar Pétert, aki közel 1000 szavazatot kapott.
