Hírek
2020. Szeptember 27. 10:45, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Nemzetközi embercsempész-hálózatot számolt fel a rendőrség

A szervezet tagjai fejenként 500 és 1000 euró közötti összegért főleg arab és afrikai országokból érkező illegális migránsokat csempésztek át Szerbián keresztül Magyarországra még 2014-ben
- közölte a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) vasárnap a rendőrség honlapján.
A közlemény szerint a lengyel, líbiai, tunéziai és szír állampolgárokból álló bűnszervezet Magyarországról Nyugat-Európába akarta juttatni a migránsokat.
A szervezők és szállítók ellen a KR NNI már korábban befejezte az eljárást, de a banda tagjai ellen a magyar rendőrség mellett az osztrák és német hatóságok is eljárást folytattak, ítélet is külföldön született.
Mint írták: a KR NNI nyomozói azonosítottak egy 34 éves férfit is, aki a biztonsági határzárral akkor még nem védett szerb-magyar határon kísérte át a migránsokat. Ellene nemzetközi és európai elfogató parancsot bocsátottak ki, de kiderült, hogy a körözött férfit időközben Olaszországban más bűncselekmények miatt elítélték, büntetését egy pármai börtönben töltötte.
Szabadulása után az olasz hatóságok pénteken átadták a magyar rendőrségnek a férfit, akit a KR NNI nyomozói hat éve elkövetett bűncselekmények miatt gyanúsítottként hallgatták ki, és őrizetbe vették. Letartóztatásáról várhatóan hétfőn dönt a bíróság - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 20. 10:10, vasárnap | Belföld
Az AKK engedélyezte a kínai devizakötvényt
Az ÁKK mandátumot adott ki egy kínai devizakötvény kibocsátás megszervezésére.
2025. Július 20. 10:09, vasárnap | Belföld
Hubai Imre: ezer vízügyi szakember dolgozik az aszály elleni küzdelemben
Országszerte ezer vízügyi szakember dolgozik az aszály elleni küzdelemben és azon, hogy segítsék a bajba jutott tógazdaságokat, halas- és horgásztavakat üzemeltető vállalkozásokat
2025. Július 20. 10:08, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 29. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2025. Július 19. 07:52, szombat | Belföld
Hőség - Vasárnaptól csütörtök éjfélig a másodfokú hőségriasztást rendeltek el
Hétvégétől ismét tartós kánikulára kell számítani, ezért vasárnaptól csütörtök éjfélig másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos.