Városlista
2025. június 6, péntek - Norbert

Hírek

2017. Január 15. 16:58, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Megint jön az extrém hideg, de most sűrű köddel

Megint jön az extrém hideg, de most sűrű köddel

Kilenc megyére a tartós, sűrű köd, öt megyére és a fővárosra az extrém hideg veszélye miatt adott ki figyelmeztetéseket az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap.

Az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzésükben azt írták: főként az Északi-középhegység térségében, illetve annak vastag hóval borított előterében (elsősorban Nógrád, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Pest megye keleti, illetve északi részén és esetleg Borsod megye egyes részein) a legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet mínusz 15 Celsius-fok alatt valószínű. Emiatt vasárnapra és hétfőre is elsőfokú figyelmeztetést adtak ki Budapestre és Pest megyére, valamint Nógrád, Heves, Borsod-Abaúj-Zemplén és Jász-Nagykun-Szolnok megyére.

Az előrejelzés szerint hétfőn a legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet az ország nagyobb részén mínusz 12 és mínusz 7 fok között várható, de a vastag hóval borított tájakon mínusz 17 és mínusz 12 fok közé is hűlhet a levegő, sőt az Északi-középhegység völgyeiben akár mínusz 20 fok is lehet. A legmagasabb nappali hőmérséklet mínusz 8 és mínusz 1 fok között valószínű, az Északi-középhegység térségében lesz a hidegebb.

Kiemelték továbbá, hogy éjszaka elsősorban az Alföldön, az Északi-középhegység térségében és a Dunántúl középső és nyugati részein nagyobb területen képződhet sűrű, zúzmarás köd. Akár hószállingózás, esetleg ónos szitálás is lehet. A tartós, sűrű köd veszélye miatt Baranya, Somogy, Zala, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Nógrád, Borsod-Abaúj-Zemplén és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyére adták ki a figyelmeztetést.

Kitértek arra is, hogy hétfőn a késő esti, éjféli óráktól az ország délnyugati, déli határa közelében ismét időszakos havazás kezdődhet, de csak legfeljebb 1 centiméternyi friss hó várható.

Címkék: hideg, időjárás, köd, tél

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 05. 07:56, csütörtök | Belföld

Kocsis Máté: nem szavaz nyár előtt az Országgyűlés az átláthatósági törvényről

Leveszik az átláthatósági törvényt a törvényalkotási bizottság csütörtöki napirendjéről, és nem szavaz róla az Országgyűlés nyár előtt - mondta Kocsis Máté, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője az Indexnek.

2025. Június 05. 07:55, csütörtök | Belföld

Hőség - Másodfokú hőségriasztás lépett életbe

Életbe lépett csütörtökön 0 órakor az országos tisztifőorvos által az ország egész területére kiadott másodfokú hőségriasztás, amely vasárnap éjfélig tart.

2025. Június 05. 07:53, csütörtök | Belföld

Gulyás Gergely: nem kifelé tartunk a háborúból, hanem befelé

A háború egyelőre nem a béke irányába halad, sőt az elmúlt héten történtek csökkentik a valószínűségét a gyors békének - jelentette ki Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a szerdai kormányülést követő Kormányin