Hírek
2021. Június 04. 07:00, péntek |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Meghalt egy túrázó, miután 150 métert zuhant
Meghalt egy túrázó, miután több mint 150 métert zuhant egy hegygerincről a kaliforniai Sequoia Nemzeti Park területén.
A Nemzeti Parkszolgálat szerint a baleset hétfőn történt. Az 56 éves San José-i férfi két másik emberrel túrázott a Russell-hegyen, amikor elvesztette az egyensúlyát - írja a cbsnews.com.
Egyik társa, egy 45 éves nő megsérült, amikor megpróbálta megragadni a férfit, de maga is leesett, ám neki sikerült megkapaszkodnia. A társaság harmadik tagja hívott segítséget.
A baleset idején a nemzeti park mentőegységei és helikoptere épp egy másik sérült túrázón segítettek, ezért a szomszédos Yosemite Nemzeti Park kereső- és mentőcsapatai érkeztek ki a helyszínre. Az áldozat holttestét egy ravatalozóba szállították. A sérült nőt helikopterrel vitték kórházba, ahol megműtötték.
Miután a koronavírus-járvány miatt elrendelt korlátozásokat feloldották tavasszal az Egyesült Államok nyugati részén, sok hasonló baleset történt a nemzeti parkokban.
Múlt héten egy 20 éves túrázó holttestét találták meg a Los Angelestől 300 kilométerre keletre lévő Joshua Tree Nemzeti Parkban, egy egész héten át tartó keresés után.
Februárban és márciusban két túrázó zuhant le és vesztette életét majdnem ugyanazon a helyen az utahi Zion Nemzeti Parkban.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 06. 10:00, péntek | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump részt akar venni Irán következő vezetőjének kiválasztásában
Donald Trump szerint neki is szerepet kell kapnia Irán következő vezetőjének kiválasztásában - az amerikai elnök erről csütörtökön beszélt egy interjúban.
2026. Március 04. 11:00, szerda | Külföld
Donald Trump: az Egyesült Államok biztosítja majd a Perzsa-öblön keresztül áthaladó tengeri kereskedelmet
Az Egyesült Államok fog biztosítást nyújtani a Perzsa-öbölön keresztül áthaladó tengeri kereskedelemnek - közölte kedden Donald Trump amerikai elnök a Truth Social közösségi oldalán.
2026. Március 04. 07:19, szerda | Külföld
Az EU arra kéri Ukrajnát, hadd ellenőrizzék, mi van a Barátság vezetékkel
Ukrajna egyre nagyobb nyomás alá kerül annak érdekében, hogy engedélyezze az Európai Uniónak a Magyarországra és Szlovákiába irányuló, megrongálódott Barátság kőolajvezeték helyszíni ellenőrzését – írja a Financial Times.
