Hírek
2012. December 11. 18:56, kedd |
Belföld
Forrás: mno.hu
Megemelik a minimálbért
A minimálbér 93 000 forintról 98 000 forintra, a szakmunkás minimálbér pedig 108 ezerről 114 ezer forintra emelkedik 2013-ban.
A minimálbér az idei 93 000 forintról 98 000 forintra, a szakmunkás minimálbér 108 ezerről 114 ezer forintra emelkedik 2013-ban – állapodtak meg a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fórumának (VKF) keddi ülésén a munkaadók és a szakszervezetek, Pataky Péternek, a Magyar Szakszervezetek Országos Szövetsége (MSZOSZ) elnökének közlése szerint.
Konstruktív egyeztetés
Czomba Sándor foglalkoztatáspolitikai államtitkár az MTI-nek az egyeztetést rendkívül konstruktívnak nevezte, és jelezte: a kormánynak a minimálbér kihirdetése előtt a Nemzeti Gazdasági és Társadalmi Tanáccsal is konzultálnia kell; ez nemsokára esedékes.
Dávid Ferenc, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének (VOSZ) főtitkára hangsúlyozta: az egyeztetésen szó volt arról is, hogy a kormány a nehéz helyzetben lévő ágazatokban 2013 első félévében átvállalja a minimálbér- és a szakmunkás minimálbér-emelés által okozott többletbérköltséget és az arra eső járulékköltséget.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 06. 12:00, péntek | Belföld
Választás 2026 - Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki a jelöltek szavazólapi sorrendjét
Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki az egyéni választókerületi bizottságokban, hogy a képviselőjelöltek milyen sorrendben kövessék egymást az országgyűlési választás szavazólapjain.
2026. Március 06. 07:06, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij halálosan megfenyegette Orbán Viktort
Minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán elnök gyakorlatilag halálosan megfenyegette Orbán Viktor kormányfőt, Magyarországot azonban nem lehet zsarolni, akárhogyan is fenyegetőznek
2026. Március 06. 07:01, péntek | Belföld
Magyar Péter: sem Ukrajna, sem Oroszország nem zsarolhatja a szuverén EU- és NATO-tag Magyarországot
Sem Ukrajna, sem Oroszország nem zsarolhatja a szuverén EU- és NATO-tag Magyarországot - közölte Magyar Péter a Tisza Párt elnöke csütörtökön az MTI-vel.
2026. Március 05. 14:56, csütörtök | Belföld
Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt.
A nemzetközileg elismert zeneszerző, producer és előadó, Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt
