Hírek
2024. December 17. 08:34, kedd |
Külföld
Forrás: MTI
Megbukott Olaf Scholz német kancellár

A német parlament alsóháza (Bundestag) megvonta a bizalmat hétfőn Olaf Scholz kancellártól és ezzel megnyitotta az utat a február 23-i előrehozott választások előtt.
A voksoláson 207 képviselő támogatta a szociáldemokrata párti kancellárt 394 szavazat ellenében és 116 tartózkodás mellett – ismertette Bärbel Bas házelnök. A kancellár – a várakozásoknak megfelelően és a német parlamenti pártok korábbi nyilatkozataival összhangban – ezzel nem szerezte meg a bizalom kinyilvánításához szükséges 367 támogató szavazatot.
Scholz a bizalom elvesztését követően Frank-Walter Steinmeier államfőnél kezdeményezte a parlament feloszlatását a berlini Bellevue elnöki palotában.
Steinmeiernek most 21 nap áll rendelkezésére arra, hogy eldöntse, feloszlatja-e a parlamentet és új választást ír ki 60 napon belül.
A német parlamenti pártok között széles körű egyetértés van arról, hogy az eredetileg 2025. szeptember 28-ára tervezett választásokat előre kell hozni. Az államfő már jelezte, hogy megvalósíthatónak tartja a politikai erők által szorgalmazott február 23-i dátumot.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 12. 07:46, szombat | Külföld
Hszi Csin-ping: a vámháborúnak nincs győztese
2025. Április 12. 07:43, szombat | Külföld
Fehér Ház: Donald Trump különmegbízottja közvetlen tárgyalást folytat Vlagyimir Putyinnal a tűzszünet előmozdítása érdekében
Az amerikai elnöki különmegbízott Oroszországban közvetlen tárgyalást folytat Vlagyimir Putyin elnökkel az ukrajnai tűzszünet előmozdítása érdekében – közölte a Fehér Ház szóvivője pénteken.
2025. Április 10. 07:07, csütörtök | Külföld
Donald Trump 90 napra felfüggesztette a vámokat, Kínát kivéve
Donald Trump 90 napos szünetet rendelt el az amerikai vámok alkalmazása terén, egyben azonnali hatállyal megemelte a Kínára vonatkozó vámtételt 125 százalékra.
2025. Április 08. 07:54, kedd | Külföld
Londoni elemzők: recessziós kockázatot jelentenek a vámok az amerikai gazdaságban
Londoni pénzügyi elemzők szerint recessziós kockázatot jelentenek az amerikai gazdaságban a meredeken megemelt importvámok hazai inflációs és fogyasztási hatásai.