Hírek
2018. Október 13. 10:21, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Ma van a Magyar fürdőkultúra napja
A Magyar fürdőkultúra napját minden év októberének második szombatján rendezik meg; az idei programokat Budapesten a 100 éves Gellért fürdőben tartják,
ahol kulturális rendezvényekkel és szinkronúszó bemutatókkal várják a látogatókat - hívta fel a figyelmet a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei (BGYH) Zrt. és a Magyar Fürdőszövetség.
A tájékoztatás szerint a nap célja a több ezer éves fürdőkultúra magyarországi gyökereinek és értékeinek megismertetése, a hagyományok fenntartása, fiatal generációk ismereteinek bővítése, és az idősebbek figyelmének felhívása a hazai gyógyfürdőkre és az igénybe vehető gyógykúrákra.
A BGYH közölte: az érdeklődők ezen a napok vezetett séták keretében megismerkedhetnek a fürdők történetével, építészetével és természetesen a fürdőzési szokásokkal. A látogatásokon a részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött, részletes információk a gellertfurdo.hu oldalon olvashatóak.
A létesítményekben országszerte belépőjegy-kedvezményekkel, változatos, ingyenes programokkal, meghosszabbított nyitva tartással várják a látogatókat. A programok részletes listája a fürdők honlapján található.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 05. 11:00, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: Nem emelnek árat az oroszok
Magyarország garanciát kapott arra, hogy Oroszország a nemzetközi energiaválság ellenére változatlan áron szállítja le a hazánk ellátásához szükséges földgázt és kőolajat
2026. Március 05. 10:00, csütörtök | Belföld
Ismét az ATV-nek adott interjút Orbán Viktor
Nem lesz vita Magyar Péterrel, \"a Tisza Párt elnöke nem szuverén ember, az ukránok és a brüsszeliek tartják a markukba és ilyen emberrel nem vitázunk\".
2026. Március 05. 08:00, csütörtök | Belföld
Kapitány István: a magyar középvállalatokat, start-upokat fogjuk támogatni
A Tisza Párt az összeszerelő üzemek helyett a magyar középvállalatok és a start-upok támogatását helyezi a középpontba - mondta a párt gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője szerdán Kistarcsán.
2026. Március 05. 06:54, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter két ukrajnai magyar hadifogollyal tért haza Putyintól
A miniszter szerint nem kért cserébe semmit az orosz elnök.
