Városlista
2026. január 20, kedd - Sebestyén

Hírek

2022. Augusztus 12. 09:56, péntek | Külföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Lelőttek egy fegyveres férfit, aki megtámadta az FBI irodáját Ohióban

Lelőttek egy fegyveres férfit, aki megtámadta az FBI irodáját Ohióban

Lelőttek a rendőrök egy férfit, aki fegyverrel próbált behatolni a Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) területi irodájába Cincinnatiban, Ohio államban csütörtökön.

Az elkövető délelőtt próbált bejutni az FBI létesítményébe. Amikor ez meghiúsult, elmenekült. A rendőrök autóval vették üldözőbe, a férfi rálőtt a kivonuló járőrökre.

Ohio állam autópálya-rendőrsége közölte, hogy a támadóval később megpróbáltak tárgyalni. Amikor hatórányi patthelyzet után megkísérelték őrizetbe venni, a férfi fegyvert emelt a rendőrökre, akik lelőtték.

A támadó szándéka egyelőre nem ismert, az FBI a közösségi médiában olvasható bejegyzéseit vizsgálja, hogy tett-e utalást az erőszakos fellépésre a hatóság ellen.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 20. 07:12, kedd | Külföld

Francia uniós biztos: az EU-nak megvannak az eszközei az új amerikai vámok elkerülésére

Az EU rendelkezik azokkal az eszközökkel, amelyekkel elrettentheti Donald Trump amerikai elnököt attól, hogy új vámokat vessen ki azokra az országokra, amelyek ellenzik Grönland amerikai annektálását

2026. Január 19. 07:21, hétfő | Külföld

Brit miniszterelnök: nem helyénvaló NATO-szövetségeseket vámokkal fenyegetni Grönland ügyében

Keir Starmer brit kormányfő vasárnap közölte Donald Trump amerikai elnökkel, hogy nem helyénvaló, ha az Egyesült Államok vámokkal fenyegeti saját NATO-szövetségeseit a Grönland feletti szuverenitásról folyó vitában.

2026. Január 19. 07:20, hétfő | Külföld

Egy év alatt 130 milliárd dollárral nőtt az orosz aranytartalék értéke

Az orosz aranytartalék értéke a nemesfém drágulása miatt egy év alatt rekord nagyságban, 130 milliárd dollárral (43 ezer milliárd forint) nőtt – jelentette a RIA Novosztyi hírügynökség az orosz központi bank adataira hivatkozva.