Hírek
2017. Július 24. 14:29, hétfő |
Külföld
Forrás: mti
Láncfűrészes férfi támadt emberekre Svájcban

Láncfűrészes férfi támadt emberekre Svájcban, a német határ közelében fekvő Schaffhausenben - erősítette meg hétfőn kora délután a svájci rendőrség.
Nem sokkal később a rendőrség is megerősítette, hogy a támadónál láncfűrész volt. Közölték azt is, hogy a történteket nem tekintik terrortámadásnak. A rendőrség elmondta, hogy öten sérültek meg, közülük ketten súlyosan. A hatóságok több részletet nem hoztak nyilvánosságra, de egy időre lezárták Schaffhausen központját, és keresik a gyanúsítottat.
"Egyelőre nem világos, hogy pontosan mi történt" - mondta el egy rendőrségi szóvivő, aki tudatta, hogy a rendőrséget 10.39 órakor értesítették, és több tucat rendőr- és mentőautó vonult ki a helyszínre.
A rendőrség koradélután tudatta, hogy azonosították a támadót, de személyazonosságát nem hozták nyilvánosságra, csak a személyleírását. Ez alapján a férfi 190 centiméter magas, kopasz, ápolatlan megjelenésű, és feltehetőleg egy svájci rendszámű Volkswagennel közlekedik.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 23. 07:32, szerda | Külföld
Donald Trump szerint a nem túl távoli jövőben létrejöhet látogatása Pekingbe
Donald Trump szerint a \"nem túl távoli jövőben\" létrejöhet látogatása Pekingbe, eleget téve Hszi Csin-ping kínai elnök meghívásának
2025. Július 19. 07:50, szombat | Külföld
Jelentősen csökkennek a külföldi segélyprogramokra és médiatámogatásokra szánt amerikai pénzek
Az amerikai képviselőház éles politikai viták után péntek hajnalban elfogadta a külföldi segélyprogramok és médiatámogatások összesen 9 milliárd dolláros csökkentéséről szóló törvényt.