Hírek
2012. Január 12. 06:53, csütörtök |
Kék hírek
Forrás: mno.hu/MTI
Kutyát uszított a családgondozóra

Veréssel fenyegette és kutyájával rá is támadt a kiérkező családgondozókra egy férfi Miskolcon.
A bíróság az elkövetéstől számított 72 órán belül első fokon 2 év 3 hónap letöltendő börtönbüntetésre ítélte – közölte a Borsod megyei rendőr-főkapitányság szóvivője szerdán az MTI-vel.
Gaskó Bertalan elmondta: az eset január 3-án történt, amikor a miskolci lakáshoz kiérkező két családgondozóra támadt rá az ott lakó 37 éves férfi. A közfeladatot ellátó személyeket az ittas, agresszív férfi megfenyegette, majd német juhászkutyáját láncon vezetve, az állatot uszítva a családsegítő központ munkatársaira támadt.
A családgondozóknak autóval kellett elmenekülniük, majd rendőri segítséggel újra megpróbálták a családlátogatást. Megállapították, hogy a férfi nevelése alatt álló négy gyermek súlyos és közvetlen veszélyeztetésének a lehetősége fennáll. A gyermekeket a családgondozók gyermekvédelmi intézménybe szállították.
A már büntetett előéletűnek számító 37 éves miskolci férfi ellen pedagógus, vagy nevelő és oktató munkát végző alkalmazott sérelmére elkövetett, közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntette miatt indult eljárás.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 03. 07:43, kedd | Kék hírek
Kalapáccsal támadtak rá az Antall-kormány volt külügyminiszterére
Budapesten, egy belvárosi társasház kapualjában támadta meg az Antall-kormány volt külügyminiszterét és feleségét vasárnap délután egy férfi, aki kalapáccsal esett az idős házaspárnak.
2025. Május 29. 16:00, csütörtök | Kék hírek
Vádat emeltek egy nő ellen, aki egy 15 éves lányt kényszerített szexmunkára
A Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség minősített emberkereskedelem és gyermekpornográfia miatt vádat emelt egy bajai nővel szemben, aki a fia náluk lakó, kiskorú barátnőjét fenyegetéssel és erőszakkal szexmunkára bírta rá.
2025. Május 21. 07:26, szerda | Kék hírek
Egy szék háttámlával ütötte a biztonsági őrt a győri stadionban
Az ügyészség vádat emelt egy szurkolóval szemben, aki 2024 tavaszán, egy NB II-es mérkőzésen egy széktámla élével arcon ütötte a biztonsági őrt.
2025. Május 21. 07:25, szerda | Kék hírek
Kémkedés gyanúja miatt indítványozott letartóztatást az ügyészség
A Fővárosi Főügyészség egy kémkedéssel is gyanúsított ukrán férfi letartóztatására tett indítványt.