Városlista
2026. június 5, péntek - Fatime

Hírek

2018. Március 13. 15:08, kedd | Belföld
Forrás: ügyészség

Kilökte a forgalmas útra a kerekesszékes garázda társát a férfi

Kilökte a forgalmas útra a kerekesszékes garázda társát a férfi

Garázdaság vétsége miatt emelt vádat két férfi ellen a Pécsi Járási és Nyomozó Ügyészség, akik Pécsen egy buszmegállóban, a járókelőkkel kötekedtek, illetve egy személyt bántalmaztak.

A vádirat szerint a két elkövető – akik közül az egyik mozgássérült, kerekesszékhez kötött – tavaly novemberben Pécsen az egyik buszmegállóban ittas állapotban, belekötöttek a buszra várakozó többi utasba.

Egy idő után egymással kerültek összetűzésbe, majd a tolószékben ülő férfit a társa a négysávos útra gurította úgy, hogy közben az országúton kocsik közlekedtek.

A buszmegállóban tartózkodó sértett a kerekesszékes férfi segítségére sietett, és visszatolta őt a járdára. Ekkor a mozgássérült férfi társa kiabálni kezdett a segítő férfival, majd több alkalommal ököllel fejen ütötte, lefejelte. Ennek ellenére a sértett további segítséget próbált nyújtani a mozgássérült férfinak, aki azonban a neki segítő férfi karját megragadta, magához rántotta, majd lefejelte. Ezt követően mindkét garázda bántalmazni kezdte a sértettet.

A vádlottak végül az időközben a buszmegállóba érkező busz vezetőjének felhívására hagyták abba a sértett bántalmazását.

A két férfi cselekménye a Pécsi Járási és Nyomozó Ügyészség vádirata szerint garázdaság vétségének megállapítására alkalmas.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 05. 10:00, péntek | Belföld

Azbesztszennyezés - Két területet zár le a GYSEV Szombathelyen a veszélyes anyagot tartalmazó kőzúzalék miatt

Azbesztszennyezés miatt két területet zár le a GYSEV Zrt. Szombathely térségében - közölte a vasúttársaság az MTI- vel csütörtökön.

2026. Június 05. 09:00, péntek | Belföld

GKI: mintegy negyedmillió vállalkozás térhet át a kata adózásra jövőre

Mintegy 300-350 ezer vállalkozót érinthet a kisadózó vállalkozások tételes adójának (kata) 2027-re tervezett kibővítése, a GKI Gazdaságkutató Zrt. azzal számol, hogy 250-270 ezer kisadózó térhet át az adózási formára.

2026. Június 05. 07:19, péntek | Belföld

Visszatér a napos idő a nyár első hétvégéjén