Városlista
2026. március 5, csütörtök - Adorján

Hírek

2017. Március 17. 05:02, péntek | Belföld
Forrás: mti

Kilenc év börtön kapott az édesanyját megölő kegyetlen hercegszántói férfit

Kilenc év börtön kapott az édesanyját megölő kegyetlen hercegszántói férfit

Különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés miatt nem jogerősen kilenc év börtönre és kilenc év közügyektől eltiltásra ítélte a Kecskeméti Törvényszék azt a férfit, aki megölte az édesanyját

- közölte a törvényszék csütörtökön az MTI-vel. A közlemény szerint a sértett és a vádlott már évek óta egy háztartásban éltek, amikor a 31 éves férfi - 2014. decemberében, nem sokkal karácsony előtt - hercegszántói otthonukban halálra szurkálta.

A bíróság úgy értékelte, hogy a vádlott az átlagosat lényegesen meghaladó, rendkívüli embertelenséggel, brutalitással követte el a bűncselekményt.

A férfi a nő holttestét elrejtette, de egy aggódó rokon hívására kiérkező rendőrök másnap megtalálták.

Mint írták, a vádlott beszámítási képessége - személyiségzavara folytán - nem teljes, ami a büntetés mértékét csökkentette. Az ítélet ellen az ügyész súlyosításért, a vádlott és védője pedig enyhítés érdekében jelentettek be fellebbezést.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 05. 11:00, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: Nem emelnek árat az oroszok

Magyarország garanciát kapott arra, hogy Oroszország a nemzetközi energiaválság ellenére változatlan áron szállítja le a hazánk ellátásához szükséges földgázt és kőolajat

2026. Március 05. 10:00, csütörtök | Belföld

Ismét az ATV-nek adott interjút Orbán Viktor

Nem lesz vita Magyar Péterrel, \"a Tisza Párt elnöke nem szuverén ember, az ukránok és a brüsszeliek tartják a markukba és ilyen emberrel nem vitázunk\".

2026. Március 05. 08:00, csütörtök | Belföld

Kapitány István: a magyar középvállalatokat, start-upokat fogjuk támogatni

A Tisza Párt az összeszerelő üzemek helyett a magyar középvállalatok és a start-upok támogatását helyezi a középpontba - mondta a párt gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője szerdán Kistarcsán.

2026. Március 05. 06:54, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter két ukrajnai magyar hadifogollyal tért haza Putyintól

A miniszter szerint nem kért cserébe semmit az orosz elnök.