Városlista
2026. július 21, kedd - Dániel

Hírek

2018. Május 09. 05:01, szerda | Belföld
Forrás: mti

Kihallgattak egy magyart az európai gyermekpornó-hálózat ügyében

Kihallgattak egy magyart az európai gyermekpornó-hálózat ügyében

A magyar rendőrség 2017-ben egy magyar állampolgárnál tartott házkutatást, majd hallgatott ki abban az ügyben, amelyben az Europol gyermekpornó terjesztése miatt több országban összesen nyolc embert állított elő.

Az MTI megkeresésére a Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálata azt közölte, hogy a spanyol kiberbűnözéssel foglalkozó rendőri szerv 2017-ben küldött jelzést a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Irodának (NNI). Az Operation SKY néven folytatott nyomozásban olyan csoport tagjai ellen gyűjtöttek információkat, amelynek tagjai gyermekek szexuális kizsákmányolását ábrázoló felvételeket osztanak meg egymással egy zárt Skype-csoportban.

A csoportnak egy magyarországi érintettje volt, akit az NNI nyomozói beazonosítottak, majd házkutatást tartottak nála és gyanúsítottként hallgatták ki gyermekpornográfia megalapozott gyanúja miatt. A nyomozás folyamatban van, a gyanúsított szabadlábon védekezik.

A nyomozás érdekeire tekintettel a rendőrség az eljárásról bővebb tájékoztatást nem ad.

A hágai központú Europol keddi közleménye szerint Franciaországban, Magyarországon, Olaszországban, Spanyolországban és Kanadában vettek őrizetbe embereket.

A spanyol rendőrség vezetésével folytatott online nyomozás szerint 14 ország állampolgáraiból álló csoport tagjai osztották meg és terjesztették a gyerekeket ábrázoló pornográf képeket. A nyolc érintett a Skype-on hozott létre meghívásos alapon működő, zárt csoportokat, és a keresőszoftverek számára láthatatlan, névtelenséget biztosító úgynevezett darkneten terjesztették a szóban forgó tartalmakat.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 21. 07:26, kedd | Belföld

OGY - Magyar Péter: az új köztársasági elnök feltétel nélkül szeresse a hazát

A feltétel nélküli hazaszeretet jelölte meg a következő köztársaságielnök-jelölt előtt lényeges követelményként a miniszterelnök hétfőn napirend előtt az Országgyűlésben.

2026. Július 21. 07:22, kedd | Belföld

Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra

Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra.

2026. Július 20. 07:38, hétfő | Belföld

Polgár Judit megválasztását javasolja köztársasági elnöknek a tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője

A tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője levélben fordult Forsthoffer Ágneshez, az Országgyűlés elnökéhez, amelyben Polgár Judit felkérését és megválasztását javasolják köztársasági elnöknek.