Hírek
2018. Május 01. 05:00, kedd |
Sport
Forrás: Sárközy Júlia, az MTI tudósítója jelenti:
Kiemelt biztonsági készültséget rendeltek el Rómában az AS Roma-Liverpool visszavágóra

Hétfő este hét órától csütörtök reggel hét óráig alkoholtilalmat rendeltek el az olasz főváros központjában és az AS Roma-Liverpool labdarúgó visszavágót vendégül látó római Olimpiai Stadion környékén,
ahova 5 ezer angliai szurkoló érkezését várják.
A szerda esti BL-elődöntőt kísérő kiemelt biztonsági intézkedéseket az olasz hatóságok az UEFA-val, Nagy-Britannia római konzulátusával és az Olasz Labdarúgó Szövetséggel (Figc) közösen egyeztették. A római idegenrendészeti hatóságok központjában tartott hétfői találkozón többek között elhangzott, hogy utcai kamerákkal követik majd a két csapat szurkolócsoportjainak mozgását. Az olasz fél hangsúlyozta, hogy a vendégcsapat "békés" szurkolóinak mozgását semmiképpen nem kívánják korlátozni.
Az alkoholfogyasztást Róma egész városközpontjában, valamint a stadion környékén is megtiltják. Tilos bármilyen szeszes ital üvegből való árusítása és utcai fogyasztása is.
Kijelölték a brit szurkolók mérkőzés előtti találkozópontját, ahonnan az Olimpiai Stadionba kísérik őket.
Az Olimpiai Stadionba 63 ezer nézőt várnak, köztük ötezer Liverpool-szurkolóval, akik több csoportban érkeznek az olasz fővárosba.
Olasz sajtóforrások szerint a hatóságok a Liverpool-szurkolók esetleges bosszújától tartanak, miután április 24-én az angliai városban a szurkolók közötti összecsapásokban két olasz drukker megtámadott és életveszélyesen bántalmazott egy angol férfit.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 20. 08:04, hétfő | Sport
Labdarúgó NB I - Izgalmas döntetlen az Újpest-Ferencváros rangadón
A közel két hónapja nyeretlen, házigazda Újpest meglepetésre 1-1-es döntetlent ért el az ősi rivális, címvédő Ferencváros ellen a labdarúgó Fizz Liga tizedik fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén.
2025. Október 20. 08:02, hétfő | Sport
Premier League - Ismét kikapott a Liverpool
2025. Október 19. 08:56, vasárnap | Sport
Rövidpályás úszó-vk – Sárkány Zalán országos csúccsal nyert 800 méter gyorson
Sárkány Zalán országos csúccsal nyert 800 méteres gyorsúszásban szombaton a rövidpályás világkupa-sorozat második állomásán az Illinois állambeli Westmontban.