Hírek
2021. December 19. 12:07, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Két hét maradt az adóvisszatérítési nyilatkozatok leadására
Péntek reggelig már 560 ezer adóvisszatérítési nyilatkozat érkezett az adóhivatalhoz, még két hét és lejár az adóvisszatérítés februári kiutalásához szükséges nyilatkozat benyújtásának a határideje
- tájékoztatta Tállai András az MTI-t. A Pénzügyminisztérium parlamenti államtitkára szerint a nyilatkozathoz az online kitöltést érdemes választani, amit az is igazol, hogy a VISSZADO-nyilatkozatok több mint 75 százaléka így érkezik az adóhivatalhoz.
"Az évtized legegyszerűbb nyomtatványaként is emlegetett VISSZADO-nyilatkozatot azoknak kell kitölteni, akiknek a kiutalási adatairól a NAV-nak nincs információja" - húzta alá Tállai András.
Mint mondta: az év végéig attól várja a nyilatkozatot az adóhivatal, aki családi pótlékra jogosult, de a családi pótlékot nem ő kapja, illetve a várandós nőtől és a vele közös háztartásban élő házastársától, valamint attól is, aki máshová kéri az adóvisszatérítés kiutalását, mint ahová a családi pótlékot kapja. Nyilatkoznia kell a katás kisadózónak is, ha nem ő kapja a családi pótlékot, és a rokkantsági járadékban részesülő vagy a vele közös háztartásban élő hozzátartozója közül annak, aki év közben a családi kedvezményt igénybe vette.
Az ebbe a körbe tartozó szülőnek a nyilatkozatot azért fontos december 31-ig benyújtani, mert csak így tudja a családi adóvisszatérítés összegét kiutalni a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) 2022. február 15-ig - nyomatékosította Tállai András.
Az államtitkár leszögezte, hogy az adóvisszatérítéshez való jog a gyermeket nevelő szülőket mindenképp megilleti, így nem veszik el akkor sem, ha valaki elmulasztja az év végi határidőt. Ilyenkor a szülő a NAV által elkészített bevallási tervezetében, vagy az szja-bevallásában veheti igénybe az adóvisszatérítést.
Hozzátette, hogy ebben az esetben a szülők csak február 15-e után juthatnak az őket megillető összeghez, a NAV ugyanis a bevallás benyújtásától számított 30 napon belül, de legkorábban március 1-jén utalja ki a pénzt.
Tállai András megjegyezte, hogy a februári kiutalás teljesítéséhez mintegy 190 ezer nyilatkozatot vár még az adóhivatal. Érdemes kihasználni a legnépszerűbb, online kitöltési módot, hiszen ezen szerepelnek az adóhivatal rendelkezésére álló adatok, így csak a hiányzó adatokat kell kitölteni. De a nyilatkozat papíralapon benyújtható a postán keresztül, vagy személyesen a NAV ügyfélszolgálatain is leadható - tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 20. 11:00, hétfő | Belföld
Választás 2026 - Három hét van a plakátok eltávolítására
Még valamivel több mint három hetük van az országgyűlési választáson induló jelölteknek és pártoknak arra, hogy eltávolítsák a kampány időszakában a közterületeken elhelyezett plakátjaikat.
2026. Április 20. 09:00, hétfő | Belföld
Lehűléssel indul a hét, visszatérnek a hajnali fagyok is
A hét elején egy hidegfront hoz lehűlést, a hőmérséklet csúcsértéke kedden és szerdán már csak 15 Celsius-fok körül alakul, és ismét lehetnek hajnalban fagyok.
2026. Április 20. 08:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter az uniós pénzekről tárgyalt az Európai Bizottság vezetőivel
Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, leendő miniszterelnök az utóbbi két napban magas szintű tárgyalásokat folytatott az Európai Bizottság vezetőivel Magyarországon - közölte a politikus az MTI-vel vasárnap.
2026. Április 20. 07:32, hétfő | Belföld
Ukrajna már ma helyreállítaná az olajszállítást
Ukrajna már hétfőn helyreállítaná az olajszállítást, a magyar kormány álláspontja változatlan: ha van olaj, van pénz - közölte Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap délután a Facebook-oldalán.
