Városlista
2025. június 7, szombat - Róbert

Hírek

2018. November 05. 07:28, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Kérdésekkel ér véget az Országgyűlés kéthetes ülése

Kérdésekkel ér véget az Országgyűlés kéthetes ülése

A parlament aktuális ülésének utolsó napja délelőtt 11 órakor napirend előtti kérdésekkel kezdődik, amit a kérdések másfél, az azonnali kérdések pedig egy órában követnek.

A Ház előző héten három napot ülésezett. A képviselők hétfőn felfüggesztették a fideszes Simonka György mentelmi jogát egy közvádas ügyhöz kapcsolódóan, kedden döntöttek a honvédség létszámkeretének növeléséről, szerdán pedig arról kezdtek tárgyalni, hogy az uniós lakhellyel nem rendelkező magyar állampolgárok is kaphassanak-e választójogot a jövő évi európai parlamenti választáson.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 07. 09:41, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: továbbra is biztosított az energiaszállítás Oroszország felől

Európa folyamatos energiaválságokkal néz szembe, Magyarországon azonban továbbra is biztosított az ellátás, hiszen akadálytalan a tranzit Oroszország felől - közölte pénteken Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.

2025. Június 07. 09:40, szombat | Belföld

Hőség - Magas középhőmérsékletre figyelmeztet a meteorológiai szolgálat szombaton és vasárnap

Szombaton és vasárnap is 27 Celsius-fok fölé emelkedhet a napi középhőmérséklet az ország egy részén - derül ki a HungaroMet Zrt. az pénteki veszélyjelzéseiből.

2025. Június 05. 07:56, csütörtök | Belföld

Kocsis Máté: nem szavaz nyár előtt az Országgyűlés az átláthatósági törvényről

Leveszik az átláthatósági törvényt a törvényalkotási bizottság csütörtöki napirendjéről, és nem szavaz róla az Országgyűlés nyár előtt - mondta Kocsis Máté, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője az Indexnek.